Nowy numer 25/2018 Archiwum

Oddaj się pod ochronę Maryi

W Opolu w sobotę będzie można przyjąć szkaplerz karmelitański.

– Jest szatą Maryi, jest też znakiem pokuty i nawrócenia – podkreśla Zofia Karpińska, animatorka Bractwa Szkaplerznego przy parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. Wyjaśnia, że ten, kto przyjmuje szkaplerz i nosi go przez całe życie we dnie i w nocy, a także odmawia codziennie modlitwę wyznaczoną w dniu jego przyjęcia, oddaje się Maryi jako Jej dziecko. – Tak jak św. Jan pod krzyżem przyjmuje Maryję do siebie, by żyć w zjednoczeniu z Nią i Jej służyć – wyjaśnia.

Szkaplerz będzie można przyjąć w uroczystość św. Józefa, w sobotę 19 marca po Mszy św. o 18.30 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu (pl. Mickiewicza 1).

Szkaplerz karmelitański ma postać dwóch prostokątnych kawałków materiału połączonych tasiemką i opadających na piersi i plecy. Można go zastąpić medalikiem szkaplerznym.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma