Nowy numer 24/2018 Archiwum

Nie chowaj się przed Jezusem!

Ufać Bogu to nie bać się do niego podejść - mimo wstydu, umorusania grzechami, zniechęcenia.

Eucharystię poprzedziła adoracja i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia   Eucharystię poprzedziła adoracja i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość - W tym kościele jubileuszowym, w Roku Miłosierdzia, stajemy przed Jezusem, który pragnie obdarzyć nas swoim miłosierdziem. Ta liturgia jest uobecnieniem Jego męki, śmierci, ale przede wszystkim zmartwychwstania. Niech to nasze dzisiejsze spotkanie na Eucharystii będzie umocnieniem i znakiem, że ufamy w Boże Miłosierdzie – mówił podczas liturgii wielkopostnej ks. Arkadiusz Markowski CM, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Grodkowie.

Właśnie o zaufaniu Bogu i Jego miłosierdziu mówił w homilii, przytaczając słowa św. Faustyny. Mszę św. poprzedziła indywidualna adoracja z możliwością skorzystania z sakramentu spowiedzi i nabożeństwo wielkopostne.

- Nasz kościół jest jednym z tych, w których w Roku Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny. Dlatego przez cały Wielki Post, w czwartki, kiedy sporo ludzi zjeżdża się do Grodkowa na targ, mieliśmy tu adorację Najświętszego Sakramentu, by umożliwić ludziom spotkanie z Bogiem. Dziś wieńczy ją ta liturgia – podkreśla ks. Markowski.

Mimo że było przedpołudnie, dzień roboczy, wierni, którzy mogli, przyszli do świątyni   Mimo że było przedpołudnie, dzień roboczy, wierni, którzy mogli, przyszli do świątyni Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Podobne liturgie stacyjne odbywają się też w innych świątyniach, które w trakcie Jubileuszu Miłosierdzia związane są z możliwością zyskania odpustu zupełnego. Odbyły się już w Kamieniu Śląskim, Raciborzu i Oleśnie.

Dziś, 18 marca, będą miały miejsce w Branicach (rozpoczęcie o 17.00 w kościele Wniebowzięcia NMP, skąd do kościoła pw. Świętej Rodziny wyruszy Droga Krzyżowa ulicami miasta z udziałem harcerzy). Jutro, w sobotę 19 marca w kościele Miłosierdzia Bożego w Prudniku, procesja wyruszy o 13.30 sprzed pomnika św. Jana Pawła II, a po Eucharystii, na 14.30, zaplanowany jest spektakl „Święta Faustyna – apostołka Bożego Miłosierdzia” i o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W tym dniu obchody będą też w Kluczborku – o 11.00 nastąpi przejście od pomnika św. Jana Pawła II do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie odbędzie się Eucharystia. Wielkopostne liturgie stacyjne zakończy ta na Górze Świętej Anny, w Niedzielę Palmową (20 marca). Rozpocznie się przy krzyżu koło Groty Lurdzkiej o 10.00, poprzedzając Eucharystię.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma