Nowy numer 25/2018 Archiwum

Świadectwo wiary w moc miłosierdzia

W wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego opolska Caritas zaprasza na pielgrzymkę do Branic.

W Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia Caritas Diecezji Opolskiej zaprasza na pielgrzymkę do kościoła jubileuszowego Świętej Rodziny Branicach i do grobu bp. Józefa Nathana. – Chcemy zgromadzić się w miejscu, które stworzył jeden z największych świadków kościelnej Caritas na naszym terenie – podkreśla ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej.

– Biskup Józef Marcin Nathan, twórca Zakładu Leczniczo-Pielęgnacyjnego dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Branicach, pokazał, że wiara chrześcijańska generuje w ludziach niespożytą siłę służenia innym, a jej duszą jest miłość Boga – zaznacza ks. Dreschler.

Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 2 kwietnia. Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Czai rozpocznie się o 10.30.

Kościół Świętej Rodziny w Branicach, wybudowany przez bp. Józefa Nathana w centrum szpitala dla psychicznie chorych, w Roku Miłosierdzia jest jednym z kościołów jubileuszowych   Kościół Świętej Rodziny w Branicach, wybudowany przez bp. Józefa Nathana w centrum szpitala dla psychicznie chorych, w Roku Miłosierdzia jest jednym z kościołów jubileuszowych Anna Kwaśnicka /Foto Gość – Do udziału w pielgrzymce zachęcamy zwłaszcza pracowników Caritas, wolontariuszy Parafialnych Zespołów oraz Szkolnych Kół Caritas, a także kapłanów odpowiedzialnych za posługę Caritas w dekanatach oraz wszystkich chętnych – podkreśla dyrektor opolskiej Caritas.

– Poprzez udział w pielgrzymce chcemy złożyć świadectwo wiary w moc miłosierdzia ocalającą i rozwiązującą wiele ludzkich problemów – dopowiada. I przypomina, że za pobożny udział w pielgrzymce do kościoła jubileuszowego, jakim jest kościół Świętej Rodziny w Branicach, i udział w uroczystej celebracji eucharystycznej pielgrzymi mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma