Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zapisz scholę na Wrzosolę

Jeszcze do niedzieli 17 kwietnia można się zgłaszać do Przeglądu Scholi Liturgicznych we Wrzoskach

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej zaprasza schole liturgiczne działające w parafiach Diecezji Opolskiej do uczestnictwa w XIV Przeglądzie Scholi Liturgicznych, który odbędzie się w sobotę 23 kwietnia we Wrzoskach k. Opola.

Przegląd ma naprzemiennie charakter warsztatów, jak to było w ubiegłym roku, bądź prezentacji, jak tym razem.

- Jest on otwarty dla wszystkich scholi liturgicznych, które jednym z najważniejszych swoich śpiewaczych zadań czynią ubogacanie śpiewem liturgii, przede wszystkim zaś liturgii mszalnej. Nie mogą w nim uczestniczyć zespoły, które zawiązują się tylko i wyłącznie dla wystąpienia w przeglądzie. Tegoroczna Wrzosola będzie miała charakter prezentacji, stąd każda schola ma za zadanie przygotować: dowolny śpiew z bogactwa chorału gregoriańskiego, pieśń wielkanocną „Pan zmartwychwstał i jest z nami” (DN 564) oraz dowolny śpiew liturgiczny ze swojego repertuaru (maksymalnie do 2 zwrotek z każdej kategorii) - wymienia ks. Piotr Kierpal, współorganizator i diecezjalny duszpasterz muzyków kościelnych.

Organizatorzy proszą również o przygotowanie refrenu „Śpiewaj, śpiewaj” (tekst i muz. ks. G. Poźniak), który będzie hymnem tegorocznego przeglądu. Na najlepsze zespoły czekają puchary, na wszystkich zaś dyplomy i upominki. Szczegóły i regulamin są dostępne na stronie: www.dimk.diecezja.opole.pl.

Zgłoszenie scholi do udziału w przeglądzie odbywa się tylko drogą elektroniczną, na adres: kierpal@wp.pl, podając nazwę scholi, parafię, miejscowość, imię i nazwisko prowadzącego, numer telefonu, adres e-mailowy oraz planowaną liczbę osób obecnych na przeglądzie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w niedzielę 17 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama