Nowy numer 33/2018 Archiwum

O wojnie inaczej niż w telewizji

Ks. ppłk. Jerzy Niedzielski spotkał się z młodzieżą ze Szczepanowic, przygotowującą się do Światowych Dni Młodzieży.

Ks. Jerzy Niedzielski, były kapelan wojskowy, a obecnie duszpasterz akademicki, gościł w parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach w ramach jednego z cotygodniowych spotkań, które bezpośrednio przygotowują młodzież do Światowych Dni Młodzieży.

Gość najpierw wraz z wikarym ks. Mateuszem Kozielskim odprawił Mszę św. w intencji młodzieży, a zaraz po niej podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z misjami pokojowymi.

- Dla mnie spotkanie z ks. Jerzym Niedzielskim było bardzo wartościowe - mówi Łukasz Piechaczek. - Usłyszeliśmy, jak naprawdę wygląda wojna, a nawet mogliśmy to zobaczyć dzięki projekcji filmu nakręconego przez podopiecznych księdza Jerzego - podkreśla.

- Dla wielu z nas sam fakt wojny i udział w niej polskich żołnierzy był szokiem, gdyż na podstawie materiałów oglądanych w telewizji prowadzone przez NATO misje pokojowe wyobrażaliśmy sobie zupełnie inaczej - zaznacza Denis Langner.

Osobiste świadectwo wiary ks. Niedzielskiego mocno przemówiło do licznie zgromadzonej na spotkaniu młodzieży, ale jeszcze mocniej uderzyła ich wiara żołnierzy biorących udział w misjach.

- Utożsamiałem żołnierza z osobą zadufaną w sobie, nietolerancyjną, a jeśli chodzi o poglądy to wręcz przeciwną Bogu, a ksiądz ukazał nam, że jest wręcz odwrotnie, że żołnierze są blisko Pana Boga. W październiku odmawiali Różaniec. Kiedy szli na akcję, przychodzili do kapelana po błogosławieństwo - mówi Łukasz.

Ciekawym uzupełnieniem spotkania były liczne rekwizyty związane z wojną i misjami pokojowymi. Szczególne wrażenie na młodzieży zrobił krzyż wykonany z odłamków rakiet bojowych i ornat moro.

Spotkanie poruszyło młodych ludzi i trudno było im pożegnać się z niecodziennym gościem.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma