Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Józef Krawiec, ksiądz

Słyszałem niejeden raz co ludzie mówią po jego kazaniach.

Ks. Józef Krawiec, założyciel podstrzeleckiej „Barki”, kapelan w strzeleckich więzieniach, dostanie nagrodę im. ks. Józefa Tischnera. To znakomita wiadomość. Ucieszyła mnie ogromnie. Nie tylko mnie - wszechmocny Facebook nie nadążał z powiadamianiem nas o ludziach, którym ta wiadomość sprawiła radość.

W stodole „Barki” u księdza Józefa spędziłem kilka najpiękniejszych w życiu nocy Bożego Narodzenia. W jego duszpasterstwie więziennym poznałem zbrodniarzy, o których on nie wypowiadał ani słowa potępienia. Pytałem go, jak może mieszkać na 14 metrach kwadratowych pokoiku w „Barce” z byłymi bezdomnymi i więźniami, a on nie widział w tym nic nadzwyczajnego. Pytałem, czy Kościół w Polsce nie jest zbyt bogaty, a on odpowiadał mi, że sam myślał o korzystnej ofercie sieci komórkowej w czasie odprawiania Mszy. Widziałem jego szczęśliwą twarz, jak siedział z Bogusiem na schodach domu „Barki”. I widziałem go, kiedy sprzątał pogorzelisko tego domu, który spłonął szybko wraz z całym jego pokoikiem. A potem jeszcze „szybciej” został odbudowany z pomocą licznych przyjaciół.

Słyszałem niejeden raz, co ludzie mówią po kazaniach księdza Józefa. Nie, nie, to nie jest żaden ze współczesnych gwiazdorów kaznodziejstwa. Ale to jest człowiek, chrześcijanin, ksiądz, za którego słowami stoi życie. I to robi ten piorunujący efekt na słuchaczach: słowa Ewangelii potwierdzane własnym stylem życia.

Wraz z wieloma ludźmi po prostu cieszę się, że dostanie tę prestiżową nagrodę i usłyszy o nim cała Polska.

PS. W życiu bym tego tekstu do autoryzacji ks. Józefowi nie dał. Nie przepuściłby tylu dobrych słów o sobie. Ale korzystam z wolności prasy...

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma