Nowy numer 33/2018 Archiwum

Gratka dla kibiców futbolu

Piłkarskie rarytasy będzie można wylicytować na rzecz renowacji katedry opolskiej.

Będą to trzy koszulki, piłka oraz szalik. O konkretach opowiada ks. Jerzy Kostorz, kapelan opolskich sportowców, który postarał się o zdobycie tych unikatowych gadżetów. – Myślę, że najciekawsza i bardzo wyjątkowa jest najnowsza koszulka reprezentacji Polski, w której nasza drużyna wystąpi na Euro 2016. Jest to jeden z pierwszych egzemplarzy tej koszulki z autografami wszystkich piłkarzy – podkreśla ks. Jerzy Kostorz.

Do wylicytowania jest też piłka Borussi Dortmund z podpisami całej drużyny, którą ks. Kostorzowi podarował Łukasz Piszczek. – Do tej piłki chcę od siebie dołożyć szalik dwóch drużyn, który towarzyszył mi w ćwierćfinale Ligi Europy na meczu Borussia Dortmund – Liverpool FC. Unikatowa piłka została odręcznie podpisana przez piłkarzy na krótko przed tym właśnie meczem – tłumaczy ks. Kostorz, zapraszając do licytacji.

Ale to wciąż nie wszystkie atrakcyjne gadżety. – „Łączy nas piłka” – takie hasło znajdziemy na billboardach polskiej reprezentacji. I właśnie w takiej konwencji mamy do wylicytowania również dwie koszulki z autografami. Na Opolszczyźnie jest mnóstwo kibiców dwóch klubów niemieckiej ligi, dlatego jedna z tych koszulek to meczowa koszulka nietuzinkowego piłkarza Bayernu Monachium Mario Götze, a druga – supersnajpera Borussi Dortmund Pierre-Emericka Aubameyanga, nazywanego najszybszym piłkarzem świata – opowiada kapelan opolskich sportowców, zachęcając kibiców do licytacji. Cały dochód zostanie przekazany na dzieło Odnowy Katedry Opolskiej.

Wszystkie piłkarskie gadżety będzie można zdobyć podczas koncertu charytatywnego Grupy MoCarta, który odbędzie się we wtorek 17 maja w auli seminaryjnej w Opolu (ul. Drzymały 1). Rozpoczęcie imprezy o 20.00, a cegiełki uprawniające do wejścia na koncert (w cenie: 40 zł – normalna, 20 zł – ulgowa) już można można nabywać na portierni Wydziału Teologicznego UO (ul. Drzymały 1) oraz w kancelarii parafii katedralnej w Opolu.

Koncert charytatywny wraz z parafią katedralną i Stowarzyszeniem Przyjaciół Katedry Opolskiej „Crux” współorganizuje Centrum ŚDM w diecezji opolskiej. Głównym sponsorem jest Energetyka Cieplna Opolszczyzny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma