Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kurs animatorski rozpoczęły 34 marianki

Poznawały liturgię, podstawy pracy w grupach i własną wartość.

W tym roku odbywa się 3. edycja w diecezjalnego kursu dla animatorek Dzieci Maryi.

Pierwszy etap odbył się od 15 do 17 kwietnia w „Domu Wojciechowym” w parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sidzinie. Wzięły w nim udział 34 marianki z 13 parafii z diecezji opolskiej.

Zajęcia prowadzili: ks. Mariusz Sobek, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi, oraz siostrami służebniczki s. Bogumiła Halama i s. Amata Ekert.

Kurs rozpoczął się Eucharystią w parafialnym kościele. A w dalszych punktach programu był czas na wzajemne poznanie się i integrację.

Drugiego dnia, po wspólnej modlitwie różańcowej i śniadaniu, rozpoczęła się intensywna praca na warsztatach tematycznych i spotkaniach w grupach. Zajęcia z s. Bogumiłą uczyły, jak dobrze zorganizować spotkania dla grup mariańskich i wyjazdy, oraz przypominały powinności Dziecka Maryi. Warsztaty z s. Amatą miały wymiar psychologiczny i pomogły przyszłym animatorkom poznać siebie same, swoje wartości i cele życiowe. Z kolei zajęcia z ks. Sobkiem dotyczyły m.in. roku liturgicznego i wstępu do liturgii.

Podczas weekendu spędzonego w Sidzinie przyszłe animatorki zawarły nowe znajomości, wymieniły się doświadczeniami, a także wzbogaciły swoją wiedzę na temat pracy w grupach i tego, jak powinny budować relacje z młodszymi mariankami w parafialnych wspólnotach Dzieci Maryi.

Drugi etap kursu odbędzie się od 1 do 8 lipca w klasztorze franciszkanów konwentualnych w Głogówku.

Kurs animatorski rozpoczęły 34 marianki   Uczestniczki I etapu kursu animatorskiego wraz z prowadzącymi Diecezjalne Duszpasterstwo Dzieci Maryi

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama