GN 32/2018 Archiwum

Poznaj seminarium od środka

Klerycy zapraszają na dzień otwartych drzwi.

Tym razem spotkanie w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym, które odbędzie się w sobotę 30 kwietnia, przebiegnie pod hasłem „Jego miłość wybawia”.

– To wydarzenie jest okazją do wspólnego spotkania i zobaczenia miejsca, w którym do kapłaństwa przygotowują się duszpasterze naszej diecezji – podkreśla kleryk Michał Chmiel.

– Tegoroczny dzień otwarty poświęcony będzie Bożemu Miłosierdziu i roli kapłana w jego przekazywaniu. Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą nasze seminarium, na pewno znajdą okazję do modlitwy, wielu rozmów, zabawy i spotkania przy wspólnym stole – wyjaśnia kl. Michał Chmiel. I dodaje, że na ten jeden dzień w seminaryjnym kościele ustawiona zostanie Brama Miłosierdzia, za przejście której można uzyskać odpust zupełny.

Program spotkania:

  • 9.00 – oprowadzanie po seminarium;
  • 10.30 – spotkania w grupach;
  • 11.15 – Msza św. w kościele seminaryjno-akademickim;
  • 12.30-14.30 – posiłek i wspólna zabawa na placu seminaryjnym;
  • 14.45 – nabożeństwo zakończone Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Zgłoszenia grup, które chcą uczestniczyć w dniu otwartym, przyjmowane są na stronie seminarium.opole.pl. Tam też więcej szczegółów o spotkaniu, na które zapraszają klerycy.

„Gość Opolski” objął wydarzenie patronatem medialnym.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma