Nowy numer 43/2020 Archiwum

Święto Rodziny, Jarmark Cysterski, Bractwo św. Józefa

1 maja w Jemielnicy wielkie diecezjalne święto.

Już po raz piąty w Jemielnicy odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny, które połączone jest z Jarmarkiem Cysterskim organizowanym przez gminę Jemielnica.

Biskup opolski Andrzej Czaja serdecznie zaprasza do udziału w tym dorocznym spotkaniu rodzin diecezji opolskiej. Komunikat ordynariusza w tej sprawie będzie czytany w najbliższą niedzielę w naszych kościołach.

"Przeżywany Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski oraz Jubileuszowy Rok Miłosierdzia czynią ten dzień świętem wdzięczności za łaskę dziecięctwa Bożego i owoce sakramentu chrztu świętego, dla których środowiskiem wzrostu jest rodzina, oraz okazją do rozradowania się miłosierną miłością Boga" – czytamy w komunikacie.

Święto Rodziny rozpocznie się o godz. 11 procesją z kościoła Wszystkich Świętych do kościoła Wniebowzięcia NMP, gdzie biskup opolski będzie przewodniczył Mszy św. w intencji rodzin. O 14.30 – nabożeństwo do Matki Bożej i św. Józef, podczas którego zostaną przyjęci nowi członkowie Bractwa św. Józefa. O godz. 17 odbędzie się kolejna edycja „Biegu po dyszkę dla rodziny”, rodzinnej sztafety wokół pocysterskiego stawu, której celem jest – obok zachęty do uprawiania sportu – wsparcie Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia.

Natomiast już od godz. 9 rozpocznie się Jarmark Cysterski (plakat obok i do pobrania w załączniku). Wśród atrakcji (nie licząc stoisk gastronomicznych, pamiątkowych, wyrobów rzemiosła artystycznego etc.) m.in.: pokazy walk średniowiecznych rycerzy, turnieje łuczniczy i rycerski, potyczka oddziałów rycerskich, wystrzały machiny oblężniczej, występ chóru rycerskiego, przedstawienie uczniów jemielnickiego gimnazjum pt. „Święty Wojciech i cystersi w Jemielnicy”, występ zespołu „Puls” w aranżacji średniowiecznej, wystawy w spichlerzu, warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży pt. „Budujemy opactwo” oraz pokazy dawnego rzemiosła. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Elbglanz.

« 1 »
DO POBRANIA: |

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama