Nowy numer 19/2021 Archiwum

W gościnie u sióstr boromeuszek

Dzieci Maryi pielgrzymowały do grobu św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

W Roku Miłosierdzia diecezjalne duszpasterstwo Dzieci Maryi zaprosiło parafialne wspólnoty mariańskie na wspólną pielgrzymkę do Trzebnicy. Pielgrzymka odbyła się w sobotę 23 kwietnia.

- Trwa Rok Miłosierdzia, więc chcieliśmy bliżej poznać świętą, która miłosierdzie czyniła na co dzień i była związana ze Śląskiem - wyjaśnia ks. Mariusz Sobek, diecezjalny duszpasterz marianek.

W pielgrzymce uczestniczyło 78 dziewczyn, 5 sióstr zakonnych z różnych zgromadzeń i dwóch księży. Z diecezji wyruszyły dwa autokary: jeden z Opola, a drugi z Raciborza.

- Na miejscu przywitała nas s. Bernadeta z Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy. Siostra boromeuszka oprowadziła nas po klasztorze i bardzo szczegółowo przytoczyła nam życiorys świętej, skupiając się przede wszystkim na wielkim miłosierdziu, jakie towarzyszyło jej przez całe życie - opowiada Róża Świerc, opiekunka Dzieci Maryi z parafii św. Józefa w Węgrach-Osowcu.

– S. Bernadeta mówiła nam o dobroci Jadwigi i jej rozmodleniu, a także o cierpieniach, jakich doznała w życiu: śmierć dzieci, kłótnie w rodzinie, bieda poddanych. Niemniej św. Jadwiga przez całe życie pomagała ubogim, dzieląc się swoim majątkiem – wyjaśnia pani Róża.

Po zwiedzeniu klasztoru i sanktuarium marianki uczestniczyły w Eucharystii, której przewodniczył ks. Rafał Prusko, opiekun Dzieci Maryi w parafii bł. Czesława w Opolu. Homilię wygłosił ks. Mariusz Sobek, który w kilku zdaniach wspomniał życiu św. Jadwigi Śląskiej, prosząc o naśladowanie jej życia. Mówił mariankom o powołaniu.

- Powołanie to nie tylko życie zakonne czy kapłańskie. Dlatego tal ważne jest dobre rozeznanie powołania, a potem dobre wypełnianie rozeznanego powołania - podkreślał.

Ks. Sobek prosił również dziewczęta, aby naśladując św. Jadwigę pamiętały przede wszystkim o miłosierdziu, czyli aby umiały wybaczać tym, którzy im w jakikolwiek zaszkodzili, aby umiały być ponad przykrości, i aby serca ich były pełne dobroci.

Po Mszy św. siostry boromeuszki zaprosiły pielgrzymów na poczęstunek, a po krótkim czasie wolnym w kaplicy sióstr marianki odmówiły koronkę do Bożego Miłosierdzia.

- Dziewczęta do domów wróciły całe i zdrowe, uśmiechnięte i napełnione słowem Bożym - uśmiecha się Róża Świerc.

W gościnie u sióstr boromeuszek   Uczestnicy diecezjalnej pielgrzymki Dzieci Maryi do sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy Ks. Mariusz Sobek

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama