Nowy numer 43/2020 Archiwum

Koronka za Dzień Wspólnoty

W parku na os. Armii Krajowej wolontariusze ŚDM modlili się w intencji wydarzenia, które podczas Dni w Diecezjach ma zgromadzić 10 tys. młodych.

Park na os. Armii Krajowej w Opolu będzie miejscem najliczniejszego spotkania podczas Dni w Diecezji. To tu młodzi pielgrzymi, którzy przyjadą do nas z 24 krajów świata, a także opolska młodzież, spotkają się w sobotę 23 lipca. Będzie to Dzień Wspólnoty, który rozpocznie się Mszą św. na Górze św. Anny. Potem młodzi przejadą autokarami do Opola i z pl. Wolności ruszą pieszo właśnie do parku, gdzie przy górce czekać ich będą tańce integracyjne, świadectwa uczestników ŚDM, nabożeństwo modlitewne oraz koncert Siewców Lednicy.

– Tu, gdzie stoimy, będzie scena. A tam przed nami będą ci wszyscy, którzy do nas przyjadą. Z tej strony będą wydawane posiłki, tam będzie punkt medyczny – wskazywał ks. Łukasz Knieć, diecezjalny koordynator ŚDM. Mówił to do dziesiątki wolontariuszy, którzy odpowiedzieli na zaproszenie, by włączyć się w modlitwę w intencji Dnia Wspólnoty i w niedzielny wieczór przyszli do parku.

To Daria, Beniamin i Mateusz z Popielowa, Kamila i Ola z Ozimka, Agnieszka i Karolina z Opola, Kuba z Wawelna, a także Ania, która na czas studiów zamieszkała w Opolu i na górkę miała kilka kroków.

Koronka za Dzień Wspólnoty   Kto pierwszy na szczycie górki? Anna Kwaśnicka /Foto Gość – Chodzi o to, żeby modlić się za to wydarzenie, bo ono ma być Boże, a nie nasze. Chcemy, by 23 lipca wydarzyło się coś pięknego, ale to zupełnie nie od nas zależy. My możemy postawić dużą scenę, na której staną osoby, które będą miały superprzećwiczone, co mają robić, ale to, co się stanie, by być piękne, musi być na wskroś Boże – wyjaśniał ks. Łukasz Knieć, który wraz z młodymi odmówił Koronkę do Miłosierdzia Bożego, zawierzając Bogu wszystkich, którzy będą w Dniu Wspólnoty uczestniczyć, i wszystko, co wówczas będzie miało miejsce.

– Jesteśmy tu, bo chcemy zjednoczyć się z wolontariuszami w modlitwie za Dni w Diecezjach, które są dla nas dużym wyzwaniem, także organizacyjnym. Są obawy, czy podołamy, dlatego tym bardziej potrzebne jest zawierzenie Bogu. Zaplecze modlitewne tych wydarzeń musi być naprawdę silne – mówi Daria Kołodziej.

– Każde wyzwanie, które staramy się podejmować na drodze przygotowań do ŚDM, jest wsparte modlitwą. W każdy 1. piątek miesiąca mamy czuwania młodzieżowe, ale też na Mszach młodzieżowych przyświeca nam modlitwa za Światowe Dni Młodzieży – opowiadają Daria i Beniamin.

Kolejna modlitwa w parku przy górce za miesiąc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama