Nowy numer 8/2019 Archiwum

Radość na Chabrach

W parafii św. Karola Boromeusza rozpoczynają się bezpośrednie duchowe przygotowania do uroczystości poświęcenia kościoła.

Na opolskim os. Chabrów nowo wybudowany kościół św. Karola Boromeusza zostanie poświęcony przez biskupa opolskiego Andrzeja Czaję w sobotę 7 maja. Uroczysta Msza św. rozpocznie się o 17.00.

Wcześniej, bo już od środy 4 maja potrwają uroczystości przygotowujące. W środę o 18.00 odbędzie się procesja do krzyża przy ul. Luboszyckiej, a po niej Msza św. w kaplicy z wprowadzeniem relikwii świętych Męczenników Rzymskich, które będą wmurowane w ołtarzu nowego kościoła. Mszy św. przewodniczyć będzie bp Rudolf Pierskała.

W czwartek, 5 maja o 18.00 odprawiona zostanie Msza św., podczas której ks. Maciej Skóra objaśni parafianom liturgię i obrzędy poświęcenia kościoła. Z kolei w piątek, 6 maja o 18.00 odprawiona zostawanie ostatnia Msza św. w tymczasowej kaplicy. Ta kaplica służyła wiernym z Chabrów od 2000 roku. Po Eucharystii zaplanowano dziękczynną adorację Najświętszego Sakramentu.

Wniebowstąpienie Pańskie, 8 maja, będzie pierwszą niedzielą przeżywaną w nowym kościele. Dlatego o 14.30 zaplanowane zostało wspólnotowe świętowanie na placu przed świątynią (kawa ciasto, występy wokalne), a o 16.00 – dziękczynne nieszpory pod przewodnictwem bp. Pawła Stobrawy.

Z kolei od 13 do 15 maja odbędą się rekolekcje na start i ewangelizacja osiedla połączona z zaproszeniem do nowego kościoła. W sobotę 14 maja o 19.00 będzie Wieczór Uwielbienia, a dzień później o 16.00 koncert chóru chłopięcego „Pueri Claromontani” z Jasnej Góry.

O parafii św. Karola Boromeusza i nowym kościele w „Gościu Opolskim” nr 19/2016 na 8 maja.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL