GN 3/2019 Archiwum

Grupa MoCarta zagra w Opolu dla katedry

Będą też do wylicytowania nie lada atrakcje dla kibiców sportowych.

Licytacje unikatowych koszulek, szalika i piłki poprzedzą występ świetnych artystów   Licytacje unikatowych koszulek, szalika i piłki poprzedzą występ świetnych artystów Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Zaprezentowano je na konferencji prasowej w opolskiej kurii.

Grupy MoCarta przedstawiać nie trzeba - muzycy wysokiej klasy, którzy z ogromnym poczuciem humoru i kulturą potrafią zrobić ciekawy występ na kanwie muzyki "nie do końca poważnej".

- Najcenniejszym jest najnowsza koszulka reprezentacji Polski, w której nasza drużyna wystąpi na Euro 2016, na której są autografy wszystkich piłkarzy. Do tego dojdzie niespodzianka - 3 bilety na Euro, na mecz Polska–Irlandia, który zostanie rozegrany w niedzielę, 12 czerwca w Nicei, więc można będzie zobaczyć piękne miasto i świetną rozgrywkę – zapowiada ks. Jerzy Kostorz, kapelan opolskich sportowców, który zdobył te unikaty.

Kolejne łączą kibiców Bayernu Monachium i Borusii Dortmund, których na Opolszczyźnie jest niemało. Pierwsza to meczowa koszulka, którą nosił piłkarz Bayernu Mario Götze, druga to należąca do gracza Borussii Pierre-Emericka Aubameyanga. Jest też piłka Borussii z odręcznymi podpisami całej drużyny i szalik, które ks. Kostorzowi podarował Łukasz Piszczek.

Koncert odbędzie się we wtorek 17 maja w auli seminaryjnej w Opolu (ul. Drzymały 1). Rozpoczęcie imprezy o 20.00. Cegiełki-wejściówki (po 40 zł - normalne i 20 zł - ulgowe) można jeszcze nabywać na portierni Wydziału Teologicznego UO (ul. Drzymały 1) oraz w kancelarii parafii katedralnej w Opolu.

Na koncert, będący wydarzeniem kulturalnym, ale też ze sportowymi atrakcjami, zapraszają organizatorzy   Na koncert, będący wydarzeniem kulturalnym, ale też ze sportowymi atrakcjami, zapraszają organizatorzy Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Dzięki wsparciu sponsora - Energetyki Cieplnej Opolszczyzny, który sfinansował występ, całkowity dochód uzyskany z tych biletów przeznaczony będzie na renowację katedry opolskiej. Organizatorem jest parafia katedralna ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Katedry Opolskiej „Crux”. W koncert zaangażowali się też opolscy liderzy ŚDM.

- Nie jest to ostatni koncert, postaramy się jeszcze zaskoczyć mieszkańców Opola kolejnymi wydarzeniami kulturalnymi, przy okazji których można będzie wesprzeć odnowę katedry - zapowiada Maciej Sokólski z ECO.

Konferencja była też okazją do przedstawienia postępów prac wokół katedry: - Dzięki wsparciu grupy ECO, ale też wpłatom indywidualnych osób prace trwają. Renowacja tej części, która teraz jest zasłonięta rusztowaniem, potrwa do lipca. Został złożony kolejny projekt, który ma być rozstrzygnięty pod koniec maja. Zaważy on, czy będziemy kontynuować prace w tym roku. Potrzebna jest każda złotówka, bo m.in. od wysokości wkładu własnego zależy też, na jaką kwotę będziemy mogli wnioskować o fundusze unijne w przyszłym roku - tłumaczył ks. Waldemar Klinger. Ma on nadzieję, że przy tym postępie prac uda się w ciągu najbliższych 4-5 lat odnowić katedrę z zewnątrz i rozpocząć niezbędny remont w jej środku.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy