Nowy numer 3/2019 Archiwum

Brama nieba

Biskup Andrzej Czaja poświęcił nowo wybudowany kościół parafialny.

Mamy ogromne szczęście, że ustanowienie naszej parafii przez abp. Alfonsa Nossola przypadło na czas pontyfikatu Jana Pawła II, który wołał do nas: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. My, dzisiaj, otwieramy drzwi tej świątyni Chrystusowi, otwieramy je szeroko. Ale też najszerzej jak potrafimy otwieramy drzwi naszych serc. Zdajemy sobie sprawę, że poświęcenie kościoła nie jest zakończeniem budowy domu Bożego, lecz jej początkiem. Teraz my własnym życiem i świadectwem musimy i chcemy nieustanie go wzmacniać i chronić – takie zapewnienie usłyszał bp Andrzej Czaja od parafian z os. Chabry, którzy w sobotę 7 maja dziękowali za poświęcenie ich nowo wybudowanego kościoła pw. św. Karola Boromeusza.

Parafia powstała 1 sierpnia 2000 r. jako wotum wdzięczności Bogu za pontyfikat Jana Pawła II. Budowa kościoła, która trwała 9 lat, rozpoczęła się w kwietniu 2007 r. Prowadził ją ks. proboszcz Zbigniew Bienkiewicz, który na rozpoczęcie uroczystości poświęcenia świątyni otworzył na oścież jej drzwi. Pierwszy, tuż za krzyżem, wszedł do środka biskup opolski. Za nim księża i wszyscy wierni. – Przychodzenie do kościoła, do świątyni Pana, jest swoistym wstępowaniem do nieba – podkreślał w homilii bp Andrzej Czaja. Zachęcał mieszkańców osiedla, by dziękowali Bogu, że odtąd mają tak blisko dom Boży, i by troszczyli się o to, aby stawał się on dla nich bramą do nieba. – Wchodząc tutaj, widząc tęczę, wspominajcie przymierze, jakie Bóg zawarł z człowiekiem. Przychodźcie jak najbliżej ołtarza i wpatrujcie się w krzyż. To, co krzyż przedstawia, realizuje się na ołtarzu – mówił biskup, zachęcając: – Chciejcie przebywać tu jak najczęściej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy