GN 2/2021 Archiwum

W rytmie bicia kresowych serc

Można już odbierać bezpłatne wejściówki na "Śpiewnik Kresowy" - ostatnią z cyklu część "Opolskiego Śpiewnika Rodzinnego".

W rytmie bicia kresowych serc   Tu widownia tworzy największy, kilkusetosobowy chór w Opolu. Materiały organizatora

Tym razem Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia i Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej zapraszają na sentymentalną podróż na dawne wschodnie rubieże Polski, dzięki wspomnieniom zawartym w pieśniach kresowych.

Wspólne śpiewanie z udziałem Mariana Opani - znanego, niezwykle charakterystycznego aktora, świetnego artysty kabaretowego rozpocznie się 20 maja o 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu.

- Marian Opania kojarzony jest z kresowym zaśpiewem języka polskiego - np. w filmie "Cudownie ocalony" czy w szeregu słuchowisk radiowych. Jest też niekwestionowanym autorytetem polskiej kinematografii - tak ks. Grzegorz Poźniak, pomysłodawca imprezy tłumaczy, dlaczego to właśnie jego zaprosił jako honorowego gościa.

- Już na samym początku tworzenia programu "Opolskiego Śpiewnika Rodzinnego" organizatorzy mieli zamysł poświęcenia poszczególnych edycji śpiewom: patriotycznym, kolędowym, śląskim i właśnie kresowym. Chcemy, aby żywe wspomnienia żyjących na Opolszczyźnie kresowiaków wyśpiewać rzewną kresową nutą - dodaje Estera Baksik, współorganizatorka.

Bezpłatne wejściówki można odebrać tak jak poprzednio, w siedzibie Fundacji przy pl. Katedralnym 4 oraz na portierni Wydziału Teologicznego przy ul. Drzymały 1a w Opolu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama