Nowy numer 50/2018 Archiwum

W rytmie bicia kresowych serc

Można już odbierać bezpłatne wejściówki na "Śpiewnik Kresowy" - ostatnią z cyklu część "Opolskiego Śpiewnika Rodzinnego".

Tu widownia tworzy największy, kilkusetosobowy chór w Opolu.   Tu widownia tworzy największy, kilkusetosobowy chór w Opolu. Materiały organizatora

Tym razem Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia i Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej zapraszają na sentymentalną podróż na dawne wschodnie rubieże Polski, dzięki wspomnieniom zawartym w pieśniach kresowych.

Wspólne śpiewanie z udziałem Mariana Opani - znanego, niezwykle charakterystycznego aktora, świetnego artysty kabaretowego rozpocznie się 20 maja o 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu.

- Marian Opania kojarzony jest z kresowym zaśpiewem języka polskiego - np. w filmie "Cudownie ocalony" czy w szeregu słuchowisk radiowych. Jest też niekwestionowanym autorytetem polskiej kinematografii - tak ks. Grzegorz Poźniak, pomysłodawca imprezy tłumaczy, dlaczego to właśnie jego zaprosił jako honorowego gościa.

- Już na samym początku tworzenia programu "Opolskiego Śpiewnika Rodzinnego" organizatorzy mieli zamysł poświęcenia poszczególnych edycji śpiewom: patriotycznym, kolędowym, śląskim i właśnie kresowym. Chcemy, aby żywe wspomnienia żyjących na Opolszczyźnie kresowiaków wyśpiewać rzewną kresową nutą - dodaje Estera Baksik, współorganizatorka.

Bezpłatne wejściówki można odebrać tak jak poprzednio, w siedzibie Fundacji przy pl. Katedralnym 4 oraz na portierni Wydziału Teologicznego przy ul. Drzymały 1a w Opolu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy