Nowy numer 50/2018 Archiwum

To będzie sobota na Camino

Przyjaciele Dróg św. Jakuba zapraszają na wędrówkę opolskim odcinkiem Via Regia.

Pielgrzymkowe wędrowanie odbędzie się w sobotę 21 maja. Droga będzie wiodła z Czarnowąs do Chróścic.

Zbiórka o 11.00 przy kościele Bożego Ciała i św. Norberta w Czarnowąsach. Tam w planie nawiedzenie kościoła, a także błogosławieństwo pielgrzymów rowerowych, którzy z rodzinnego domu wyruszają do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela.

O 11.30 zaplanowano zwiedzanie klasztoru ponorbertańskiego w Czarnowąsach, a w południe wejście na drogę św. Jakuba.

– W drodze planujemy postój przy figurze św. Jana Nepomucena w Borkach, gdyż wspomnienie tego świętego przypada właśnie 21 maja. Nawiedzimy kościółek św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim, a także zaczerpniemy wody ze źródełka św. Rocha – informuje Helmut Starosta, opiekun opolskiej części szlaku św. Jakuba i członek zarządu Stowarzyszenia „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”.

Pielgrzymowanie zakończy się w Chróścicach, gdzie o 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w kościele św. Jadwigi, a o 19.00 w pobliskiej Sali OSP rozpocznie się spotkanie z Ewardem Schiwkiem, autorem książki „Krok za krokiem coraz dalej, opisującej przeżycia pielgrzyma na drodze do Santiago de Compostela.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy