Nowy numer 50/2018 Archiwum

Marsze dla Życia i Rodziny

Od najbliższej niedzieli w diecezji opolskiej ruszają barwne, pokojowe manifestacje.

W tym roku terminy marszów organizowanych w poszczególnych miejscowościach są zróżnicowane. Pierwsze z nich przejdą w niedzielę 22 maja, ostatnie zaplanowane są dopiero na 24 lipca.

W tę niedzielę hasło: „Życie ludzkie jest bezcenne” i to, że fundamentem ładu społecznego jest rodzina, będą manifestować mieszkańcy Raciborza i Prudnika.

W Prudniku marsz rozpocznie się 22 maja o 10.30 Mszą św. w kościele Miłosierdzia Bożego (ul. Skowrońskiego 35). Po przejściu ulicami miasta do sanktuarium w Prudniku-Lesie zakończy się festynem rodzinnym.

W Raciborzu 22 maja marsz zainauguruje o 14.00 Msza w kościele Wniebowzięcia NMP (ul. Mickiewicza 8). Następnie rodzinny pochód wyjdzie o 15.00 z rynku do kościoła Matki Bożej (u. Jana Pawła II 6).

Tydzień później, w niedzielę 29 maja, marsz przejdzie ulicami Opola. O 12.00 w katedrze opolskiej Msza św., której będzie przewodniczył bp Rudolf Pierskała. Po niej przejście ulicami Opola w stronę rynku. Wszystko zakończy się piknikiem rodzinnym.

Do udziału w marszach zachęca biskup opolski, zapraszając do zamanifestowania szacunku dla życia ludzkiego i przywiązania do wartości, na których fundamencie zbudowana jest rodzina „Bogiem silna” i „miłością wielka”, jak również organizatorzy.

Podkreślają oni, że marsze są przede wszystkim świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości, i zarażać innych swoim szczęściem. Organizowane są one również po to, by zwracać uwagę opinii publicznej i władz lokalnych oraz ogólnopolskich na sytuację rodziny i walczyć o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić – dzieci przed urodzeniem.

Kolejne marsze odbędą się w czerwcu i lipcu w Nysie, Otmuchowie, Kędzierzynie i Kluczborku. Część z nich będzie się łączyć z pobytem w diecezji młodzieży przybyłej na Światowe Dni Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • DonnaMobile
    20.05.2016 17:34
    Jesteśmy producentem DonnaMobile - aplikacji na telefon do obserwacji symptomów płodności i naturalnego planowania rodziny. Z okazji Dnia Rodzin i odbywających się Marszów Życia i Rodziny rozpoczęliśmy promocję w ramach której można bezpłatnie pobrać pełną wersję DonnaMobile https://play.google.com/store/apps/details?id=clayscribe.donnamobile korzystając z kodów udostępnianych przez poradnie życia rodzinnego, organizacje pro life lub przesłanych przez nas - donnamobileapp@gmail.com - w odpowiedzi na mail zatytułowany "kod promocyjny".
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy