Nowy numer 2/2021 Archiwum

Marsze dla Życia i Rodziny

Od najbliższej niedzieli w diecezji opolskiej ruszają barwne, pokojowe manifestacje.

W tym roku terminy marszów organizowanych w poszczególnych miejscowościach są zróżnicowane. Pierwsze z nich przejdą w niedzielę 22 maja, ostatnie zaplanowane są dopiero na 24 lipca.

W tę niedzielę hasło: „Życie ludzkie jest bezcenne” i to, że fundamentem ładu społecznego jest rodzina, będą manifestować mieszkańcy Raciborza i Prudnika.

W Prudniku marsz rozpocznie się 22 maja o 10.30 Mszą św. w kościele Miłosierdzia Bożego (ul. Skowrońskiego 35). Po przejściu ulicami miasta do sanktuarium w Prudniku-Lesie zakończy się festynem rodzinnym.

W Raciborzu 22 maja marsz zainauguruje o 14.00 Msza w kościele Wniebowzięcia NMP (ul. Mickiewicza 8). Następnie rodzinny pochód wyjdzie o 15.00 z rynku do kościoła Matki Bożej (u. Jana Pawła II 6).

Tydzień później, w niedzielę 29 maja, marsz przejdzie ulicami Opola. O 12.00 w katedrze opolskiej Msza św., której będzie przewodniczył bp Rudolf Pierskała. Po niej przejście ulicami Opola w stronę rynku. Wszystko zakończy się piknikiem rodzinnym.

Do udziału w marszach zachęca biskup opolski, zapraszając do zamanifestowania szacunku dla życia ludzkiego i przywiązania do wartości, na których fundamencie zbudowana jest rodzina „Bogiem silna” i „miłością wielka”, jak również organizatorzy.

Podkreślają oni, że marsze są przede wszystkim świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości, i zarażać innych swoim szczęściem. Organizowane są one również po to, by zwracać uwagę opinii publicznej i władz lokalnych oraz ogólnopolskich na sytuację rodziny i walczyć o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić – dzieci przed urodzeniem.

Kolejne marsze odbędą się w czerwcu i lipcu w Nysie, Otmuchowie, Kędzierzynie i Kluczborku. Część z nich będzie się łączyć z pobytem w diecezji młodzieży przybyłej na Światowe Dni Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama