Nowy numer 49/2018 Archiwum

Teatry na ulicach Głuchołaz

Zapowiadają się bardzo ciekawe trzy dni. Zapraszamy!

Chcecie zobaczyć widowisko realizowane w technice ponadludzkich rozmiarów figur – instrumentów? Spektakl o szaleńcu przeczuwającym koniec świata? Intryguje Was zapowiedź, że kiedyś wszystko będzie jak na spowiedzi i będzie to spowiedź w stylu Samuela Becketta? Widzieliście Rycerza bez Konia i Konia bez Rycerza, którzy wędrując przez świat, szukają siebie? Macie ochotę przenieść się w lata 20. ubiegłego wieku z nieodłącznym charlestonem, kobietami w piórach i stylowymi samochodami?

To wszystko i wiele więcej będzie można obejrzeć oraz usłyszeć na ulicach i scenach Głuchołaz już w przyszłym tygodniu. Tamtejsze Liceum Ogólnokształcące, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkół „Chrobry”, Urząd Miasta oraz Centrum Kultury po raz drugi organizują Festiwal Teatrów Ulicznych. Wystąpią m.in. Teatr Walny z Warszawy, Teatr Nikoli z Krakowa, uczniowie głuchołaskiego liceum, a także dzieci z PSP nr 1, które przygotowały „Alicję krainie czarów” w języku angielskim.

Głuchołazy zatętnią twórczością młodych ludzi oraz profesjonalnych teatrów ulicznych w przyszły czwartek, piątek i sobotę (od 2 do 4 czerwca). Imprezie będą towarzyszyć gry i zabawy dla dzieci, wystawa fotograficzna, koncerty i inne atrakcje.

„Gość Opolski” objął patronat nad głuchołaskim festiwalem.

Pełny program podajemy na następnej stronie.

« 1 2 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy