Nowy numer 2/2021 Archiwum

Płyta, która porwie do modlitwy

Już jutro wyczekiwana premiera krążka z ubiegłorocznego Koncertu Uwielbienia.

Na tę płytę wiele osób czeka z niecierpliwością. Opolski Koncert Uwielbienia, który odbył się w Boże Ciało 4 czerwca 2015 roku, ukazał się w formie albumu. Jutrzejsze, 7. już uwielbienie, będzie okazją do zdobycia krążka.

Od kilku dni świeżo wytłoczonej płyty już mogą słuchać niektórzy szczęśliwcy, a dokładniej wokaliści i instrumentaliści, którzy przygotowują koncert od strony muzycznej. Wśród nich Ania Humeniuk, jedna z solistek opolskiego uwielbienia, a w codzienności wokalistka Piątego Wyrazu. To ją pytamy, jaka jest ta nowa płyta.

– Gdy wkładam ją do odtwarzacza, już pierwsze dźwięki zwiastują coś znajomego i szczególnego. Coś, co w takiej formie już się nie powtórzy – przyznaje Ania, która z Koncertem Uwielbienia jest związana od kilku lat. – Wyraźnie widzę, jak każdy kolejny koncert różni się od poprzednich zarówno repertuarem, składem osobowym muzyków, jak i kontekstem życia każdego z nas i życia Kościoła. Dlatego ta najnowsza płyta przypomina mi to, czym żyliśmy przed rokiem i pozwala obudzić w sobie jeszcze większą wdzięczność za naszą drogę – podkreśla wokalistka.

A co na płycie usłyszymy? – To 11 wspaniale zaaranżowanych, pełnych Ducha utworów nagranych na żywo, czyli bardzo autentycznych, bogatych w emocje, zróżnicowanych stylistycznie i dynamicznie. Brzmienie zespołu z towarzyszeniem sekcji dętej, oktetu smyczkowego i świetnie brzmiącego, energicznego ponad 50-osobowego chóru zachęca do spontanicznej modlitwy, a momentami nawet porywa do tańca. Dzięki tym utworom zebranym na jednym krążku możemy przenieść Koncert Uwielbienia do naszego domu czy samochodu i przeżyć go po raz kolejny, a może właśnie po raz pierwszy – opowiada A. Humeniuk.

Premiera albumu zaplanowana jest podczas Koncertu Uwielbienia, który odbędzie się w Boże Ciało, 26 maja w parku na os. Armii Krajowej. Rozpoczęcie o 19.00 nabożeństwem chrzcielnym.

Klip zapowiadający płytę:
 

Oceans - Oceany [Live Cover] Koncert Uwielbienia, Opole 2015
D.A. Resurrexit Opole

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama