Nowy numer 21/2018 Archiwum

Bóg ratuje

„Z Jezusem i Duchem Świętym jestem bohaterem, bez Jezusa i bez Ducha Świętego jestem zerem” – oświadcza o. Joseph.

Niewielka książeczka pochodzącego z południa Indii kapłana o. Josepha Vadakkela MCBS to świetne rekolekcje. Autor, należący do Kongregacji od Najświętszego Sakramentu, głoszący nauki w wielu krajach Europy i poza nią, założyciel Centrum Rekolekcyjnego w Indiach, dzieli się doświadczeniami wynikłymi z pracy ewangelizacyjnej. Każdy podrozdział zawiera fragment Pisma Świętego, który następnie autor odnosi do przykładów ze swojego życia, by zakończyć rozważania modlitwą. W ten sposób buduje w czytelniku przekonanie, że Bóg żyjący i miłujący człowieka nie tylko istnieje, ale jest blisko i działa w naszej codzienności tak mocno, jak tylko Mu na to pozwolimy.

Z każdą stroną wyzwala głęboką, żywą wiarę, tłumaczy sens bolesnych sytuacji życiowych i zachęca do zaufania Stwórcy, uwielbiania Go oraz szukania w Nim uzdrowienia i rozwiązania problemów. Dotyka kwestii słowa Bożego i zawierzenia Mu, Eucharystii, spowiedzi i znaczenia cierpienia, a także realnych uzdrowień, jakie dokonują się i dziś w imię Jezusa oraz przez Ducha Świętego. Publikacja ta nie tylko inspiruje i staje się pociechą, ale jest też świetną szkołą, jak czytać Biblię, by znaleźć w niej odpowiedź na pytania i prośby zanoszone do Boga. To już 5. wydanie rekolekcji o. Vadakkela, tym razem dostępne także jako audiobook.

O. dr Joseph Vadakkel MCBS, Jezus ociera twoje łzy, Wydawnictwo i Drukarnia Świętego Krzyża, Opole 2016, ss. 186.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma