Nowy numer 2/2021 Archiwum

Muzyka na wesoło

Na dzień otwarty do "Ogródka muzycznego" zaprasza dzieci DIMK.

- A będziemy znowu śpiewać z dużym chórem? I będziemy robić "sówki" i "koniki"? I naśladować motory? - dopytywały dzieci z „Ogródka muzycznego” w zeszłym roku. W ramach zajęć nauczyły się bowiem kilku piosenek i zaśpiewały je z chórem Schola Cantorum Opoliensis podczas kilku koncertów.

Poszło im świetnie, a zajęcia z „dużym chórem” i śmieszne ćwiczenia robione na rozśpiewanie okazały się dobrą zabawą.

To zresztą nie jedyne atrakcje - na ścianach sali wiszą coraz to nowe rysunki, zdjęcia i uśmiechy.

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu oraz Muzykologia UO zapraszają na dzień otwarty w Ogródku Muzycznym pt.: „Muzyka na wesoło”. Na dzieci ze szkoły podstawowej czekają zajęcia umuzykalniające, gry i zabawy muzyczne, zajęcia wokalne. Dla rodziców udostępniona będzie możliwość konsultacji z nauczycielem prowadzącym Ogródek Muzyczny.

- Wspólne muzykowanie to świetna zabawa, a na dodatek wpływa korzystnie na ogólny rozwój człowieka, zwłaszcza dziecka - wzmacnia pamięć i proces rozumowania, pobudza wyobraźnię oraz kształtuje jego wnętrze emocjonalne - zachęcają organizatorzy. I tłumaczą: - Umuzykalnienie dzieci połączone z nauką gry na fortepianie, nazywamy „Ogródkiem Muzycznym”.

Poprzez naukę, zabawę oraz inne formy kształcenia dzieci wprowadzane są w tajniki muzyki, będącej ważnym elementem współczesnej kultury i sztuki. Zaś rozwijanie dobrej emisji głosu jest przydatne w wielu innych obszarach życia, choćby w szkole.

Otwarte zajęcia odbędą się w piątek 10 czerwca w godz. 14:40-17:00 w budynku WT UO przy ul. Drzymały 1a w Opolu. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy: dimk@diecezja.opole.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama