Nowy numer 21/2018 Archiwum

Praca się opłaca

Rusza projekt, który ma zwiększyć szansę na zatrudnienie młodych mieszkańców województwa opolskiego. Jest 168 miejsc.

Z początkiem czerwca wystartował nabór do projektu „Praca się opłaca”. Ma on na celu zwiększenie szans na pracę osób w wieku od 15 do 29 lat, które pozostają bez zatrudnienia. Projekt skierowany jest do mieszkańców woj. opolskiego i do uczących się na jego terenie.

 

Uczestnicy projektu otrzymają bezpłatne i profesjonalne wsparcie. Zostaną zidentyfikowane ich potrzeby, przeprowadzone zostaną warsztaty z doradcą zawodowym i szkolenia zawodowe (pracownik/pracowniczka biurowa, operator/operatorka wózka widłowego, księgowy/księgowa, pracownik/pracowniczka ochrony, spawacz/spawaczka i inne). Całość zakończy się uzyskaniem certyfikatów. Zorganizowane zostaną również płatne, 6-miesięczne staże zawodowe. Szkolenie będzie odbywało się w opolskiej siedzibie Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej przy ul. Niedziałkowskiego. Uczestnikom zwracany jest koszt dojazdu do  kwoty 16 zł /dzień.

– Projekt zwiększa atrakcyjność jego absolwentów w oczach pracodawców. Kursy wybrane zostały zgodnie z zapotrzebowaniem na rynku pracy w województwie. A staże przygotują uczestników projektu do podjęcia pracy zawodowej – informuje Błażej Żebrok, kierownik projektu.

Projekt „Praca się opłaca” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowany przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh), która wcześniej prowadziła podobny projekt w województwie śląskim. Projekt ten przyczynił się do znalezienia zatrudnienia na pełny etat przez połowę jego uczestników.

Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 730 799 243 oraz adresem e-mail: zapisy@chsch.pl.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma