Nowy numer 2/2021 Archiwum

Trzeci Jakubowy Rajd Rowerowy

Z Opola do Rogowa szlakiem św. Jakuba. Już w następną sobotę. Zapraszamy!

Po raz trzeci odbędzie się Rowerowy Rajd Jakubowy. W tym roku nie – jak przez poprzednie dwa lata – 25 lipca, czyli we wspomnienie św. Jakuba Apostoła, ale 25 czerwca. Rajd został przesunięty o miesiąc wcześniej ze względu na Światowe Dni Młodzieży i odbędzie się w sobotę po zakończeniu roku katechetyczno-szkolnego.

- Rajd jest wydarzeniem w ramach propagowania nowego wariantu duchowości chrześcijańskiej, czyli pielgrzymowania do Santiago de Compostela. Takie pielgrzymowanie rozpoczyna się na progu własnego domu - informuje ks. prof. Norbert Widok, koordynator i kapelan Dróg Jakubowych w diecezji opolskiej. Kapłan przewiduje, że uczestników rajdu będzie ponad stu, a niewykluczone, że około dwustu.

Rowerowe „Camino” rozpocznie się o godz. 10 nabożeństwem w katedrze opolskiej. Będzie mu przewodniczył bp Andrzej Czaja. Po nabożeństwie błogosławieństwo caminowiczów-rowerzystów. Ok. godz. 13 planowany jest przyjazd do Rogowa, gdzie pielgrzymów przywitają mieszkańcy. O 13.30 w kościele parafialnym ks. proboszcz Józef Urban odprawi nabożeństwo ku czci św. Jakuba Apostoła. O godz. 14 kawa i ciasto w ogrodzie plebanijnym. Powrót i ubezpieczenie we własnym zakresie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama