Nowy numer 24/2018 Archiwum

Sprzedaliśmy pasje za dutki!

- Bardzo "kaloryczne" niedzielne popołudnie! - podsumowuje spotkanie w Kietrzu ks. Grzegorz Poźniak.

Po spotkaniu była okazja do otrzymania autografu i rozmowy   Po spotkaniu była okazja do otrzymania autografu i rozmowy Archiwum prywatne Wiele tematów wypełniło wieczór autorski z ks. Grzegorzem Poźniakiem, w niedzielę 3 lipca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu. Poeta, muzykolog i kompozytor, z pochodzenia głubczyczanin, obecnie związany z Opolem.

Była więc mowa o opolskich organach i kształceniu muzycznym w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej i na opolskiej muzykologii; było wspomnienie serii płytowych (Organy Śląska Opolskiego, Musica Silesiae, Magister et Discipuli DIMK), licznych publikacji naukowych i sześciu tomików wierszy, ale przede wszystkim najnowszego dzieła ks. Poźniaka - płyty CD pt. „Spotkania”, wydanej z okazji jubileuszu 20-lecia jego święceń kapłańskich.

Przez świat wrażliwości poety i kompozytora publiczność prowadził swoimi pytaniami prowadzący spotkanie Wiesław Janicki, dyrektor MGOK w Kietrzu, poeta. Zaś autor, opowiadając o historii spotkań i powstawania kolejnych utworów, podkreślał, że ludzie utalentowani są wśród nas, a najważniejsze jest odkrycie pasji. Ks. Grzegorz Poźniak (po lewej) z prowadzącym spotkanie Wiesławem Janickim   Ks. Grzegorz Poźniak (po lewej) z prowadzącym spotkanie Wiesławem Janickim Archiwum prywatne

- W naszej zachodniej cywilizacji zaczęliśmy wszystko kalkulować, często da się słyszeć „co ja z tego będę miał?”, „czy to się opłaca?”. Sprzedaliśmy pasje za dutki! Tymczasem nie mogę się oprzeć przekonaniu, że najszczęśliwszymi ludźmi w życiu są ci, którzy realizują swoje pasje, robią to, co kochają. Nie mam też najmniejszej wątpliwości, że to właśnie ci odnoszą również tzw. życiowy sukces - mówił do słuchaczy ks. Poźniak.

Na spotkaniu było wielu znajomych autora, stąd jeszcze po jego zakończeniu trwały rozmowy i dyskusje. On sam przyznał, że było to dla niego powodem do wielu wzruszeń. - Bardzo „kaloryczne” niedzielne popołudnie!” - podsumował.

Artyście udało się nawiązać dobry kontakt z publicznością   Artyście udało się nawiązać dobry kontakt z publicznością Archiwum prywatne

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma