GN 24/2018 Archiwum

Pisarstwo Kucianki

Józef Pixa nie ustaje w wysiłkach redaktorskich, które utrwalają i zbierają w całość twórczość autorów „Gościa Niedzielnego”.

Po ponad 900-stronicowym tomie tekstów Stacha Kropiciela wydanym rok temu tym razem opolski redaktor postanowił wydać wszystkie artykuły Jadwigi Kucianki, które ukazywały się na łamach naszego tygodnika w latach 1945–1970. To księga licząca 750 stron. Dlaczego akurat ta autorka zainteresowała redaktora i wydawcę wspieranego w wysiłkach edytorskich przez Stowarzyszenie „Civitas Christiana”? Powodów jest kilka. Po pierwsze – choć określony wcześniej jako „opolski redaktor” – Józef Pixa podobnie jak J. Kucianka jest z pochodzenia chorzowianinem.

Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma