Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ziomki Pana Jezusa

W diecezji opolskiej trwa "Dzień Spotkania". Dlaczego spotkanie jest najważniejsze?

Chociaż w niejednej parafii młodzi pielgrzymi już się rozgościli, to dopiero dzisiejszy dzień oficjalnie rozpoczyna Dni w Diecezjach. Do Nazaretu, którym na ten czas staje się diecezja opolska, właśnie zmierzają m.in. Czesi, Ukraińcy czy Włosi.

– Przez ponad 2 lata przekonujemy się bardzo mocno o tym, że spotkanie jest najważniejsze. Wszystko zaczyna się od spotkania. A dzisiejszy dzień jest dniem, kiedy spełnia się to, do czego przez ten cały czas przygotowywaliśmy się –  podkreśla ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Zgodnie z programem przygotowanym przez opolskie Centrum ŚDM od 20 lipca po 25 lipca każdy z dni będzie miał swoją nazwę, swoją liturgię słowa nawiązującą do wydarzeń, jakie miały miejsce w Nazarecie, a także swój charakter.

Dziś pielgrzymów czeka „Dzień Spotkania”. Młodzi usłyszą Ewangelię o tym, jak św. Józef we śnie dowiaduje się, że niebezpieczeństwo minęło i wraz z Maryją i małym Jezusem może wracać do Izraela. „Przybył do miasta zwanego Nazaret, i tam osiadł. Tak miało spełnić się proroctwo Proroków: Nazwany będzie Nazarejczykiem”.

– Tak jak Święta Rodzina, tak i my przybywamy do Nazaretu, którego będziemy doświadczać przez spotkanie Boga z człowiekiem i człowieka z człowieka. Całe chrześcijaństwo mówi o spotkaniu. Bóg w trzech Osobach jest spotkaniem – wyjaśnia ks. Łukasz Żaba z sekcji formacyjnej opolskiego Centrum ŚDM.

Czym charakteryzuje się „Dzień Spotkania” i dlaczego stajemy się ziomkami Pana Jezusa – wyjaśnia ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży:

MEET FIRST. Ziomki Pana Jezusa
Centrum ŚDM Bota fé

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama