Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nie będzie postu

Na najbliższy piątek biskup opolski udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

"Przeżywamy wyjątkowy czas - Dni w Diecezji - bezpośrednio przygotowujący młodzież całego świata do spotkania z Papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Gościmy w naszej diecezji przedstawicieli kilkudziesięciu krajów z całego świata" - czytamy w komunikacie biskupa opolskiego Andrzeja Czai.

Biskup podkreślił, że w piątek 22 lipca br., "mając na uwadze dobro duchowe wszystkich diecezjan i gości, na podstawie kanonu 87 § 1 KPK", udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie diecezji opolskiej.

Ordynariusz zachęca do podejmowania w tym dniu różnorakich uczynków miłosierdzia względem bliźnich, zwłaszcza że będzie to dzień przeżywany jako Dzień Miłosierdzia. "Również apeluję o gorącą modlitwę w intencji owocnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży i o pokój w świecie" - podkreślił biskup opolski.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma