Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pomachaliście na "do widzenia"?

Papież Franciszek, wracając do Watykanu, przeleciał nad Opolszczyzną.

Pomachaliście na "do widzenia"?   Jeszcze parę godzin wcześniej papież Franciszek był w Krakowie, a już bezpiecznie dotarł do Rzymu Roman Koszowski /Foto Gość Rano jeszcze odprawił Mszę św. w Brzegach, a po południu pożegnał się z młodymi z okna przy ul. Franciszkańskiej i spotkał się z wolontariuszami.

Potem odleciał na pokładzie Boeinga 787 Dreamlinera z lotniska w Krakowie-Balicach, a jego start z powodu ulewy odbył się godzinę później, niż planowano.

Jak wskazują zdjęcia z radaru lotniczego, trasa papieskiego samolotu w drodze do Watykanu prowadziła przez diecezję opolską.

Boeing z głową Kościoła przeleciał nad Katowicami i Gliwicami, a dalej niemal wzdłuż autostrady A4, pomiędzy Kędzierzynem-Koźlem a Strzelcami Opolskimi.

Pomachaliście na "do widzenia"?   Screen przedstawiający trasę papieskiego samolotu Ks. Tomasz Horak /Foto Gość Później nieco na północ od Krapkowic w kierunku zachodnim. Nad Nysą trasa lotu 7234 zmieniła się – maszyna skręciła na południe, przekraczając granice Rzeczpospolitej w okolicach Paczkowa, między Kłodzkiem i Nysą.

Wreszcie samolot jeszcze na chwilę wrócił do naszego kraju przelatując obrzeżem Kotliny Kłodzkiej, a potem przez Czechy skierował się do Włoch. Już bezpiecznie wylądował w Rzymie.

Niestety, najprawdopodobniej pochmurne niebo uniemożliwiło papieżowi Franciszkowi oglądanie Opolszczyzny „z lotu ptaka”.

Także mieszkańcy diecezji, nie znając dokładnej trasy i czasu przelotu, raczej mu nie pomachali. Większość pielgrzymów jest jeszcze w Krakowie bądź w drodze do domu.

Pozostaje modlić się o ich bezpieczny powrót.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama