Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pomachaliście na "do widzenia"?

Papież Franciszek, wracając do Watykanu, przeleciał nad Opolszczyzną.

Jeszcze parę godzin wcześniej papież Franciszek był w Krakowie, a już bezpiecznie dotarł do Rzymu   Jeszcze parę godzin wcześniej papież Franciszek był w Krakowie, a już bezpiecznie dotarł do Rzymu Roman Koszowski /Foto Gość Rano jeszcze odprawił Mszę św. w Brzegach, a po południu pożegnał się z młodymi z okna przy ul. Franciszkańskiej i spotkał się z wolontariuszami.

Potem odleciał na pokładzie Boeinga 787 Dreamlinera z lotniska w Krakowie-Balicach, a jego start z powodu ulewy odbył się godzinę później, niż planowano.

Jak wskazują zdjęcia z radaru lotniczego, trasa papieskiego samolotu w drodze do Watykanu prowadziła przez diecezję opolską.

Boeing z głową Kościoła przeleciał nad Katowicami i Gliwicami, a dalej niemal wzdłuż autostrady A4, pomiędzy Kędzierzynem-Koźlem a Strzelcami Opolskimi.

Screen przedstawiający trasę papieskiego samolotu   Screen przedstawiający trasę papieskiego samolotu Ks. Tomasz Horak /Foto Gość Później nieco na północ od Krapkowic w kierunku zachodnim. Nad Nysą trasa lotu 7234 zmieniła się – maszyna skręciła na południe, przekraczając granice Rzeczpospolitej w okolicach Paczkowa, między Kłodzkiem i Nysą.

Wreszcie samolot jeszcze na chwilę wrócił do naszego kraju przelatując obrzeżem Kotliny Kłodzkiej, a potem przez Czechy skierował się do Włoch. Już bezpiecznie wylądował w Rzymie.

Niestety, najprawdopodobniej pochmurne niebo uniemożliwiło papieżowi Franciszkowi oglądanie Opolszczyzny „z lotu ptaka”.

Także mieszkańcy diecezji, nie znając dokładnej trasy i czasu przelotu, raczej mu nie pomachali. Większość pielgrzymów jest jeszcze w Krakowie bądź w drodze do domu.

Pozostaje modlić się o ich bezpieczny powrót.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma