Nowy numer 3/2021 Archiwum

Do św. Anny i św. Rocha

Najpierw na Górę Św. Anny a później do Dobrzenia warto się wybrać, by zyskać odpust dla siebie lub zmarłych.

Do św. Anny i św. Rocha   Annogórskie sanktuarium góruje na okolicą przyciągając pątników. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Na wielki odpust kalwaryjski ku czci Wniebowzięcia NMP zapraszają franciszkanie z Góry Świętej Anny.

Obchody, trwające cztery dni, zaczynają się właściwie już dzisiaj, 11 sierpnia, bo o 18.00 z bazyliki św. Anny wyruszy procesja błagalna do kaplicy Trzeciego Upadku. Tam o 18.30 odprawiona będzie Msza św., o błogosławieństwo i pogodę na czas obchodów.

W piątek 12 sierpnia od rana franciszkanie będą witać pielgrzymki, zaś o 18.00 rozpocznie się Msza św. z kazaniem na rozpoczęcie odpustu, a o 20.00 Koronka do św. Anny z kazaniem (w bazylice).

Do św. Anny i św. Rocha   Wielki Odpust Kalwaryjski ku czci Wniebowzięcia NMP to czas, kiedy pielgrzymi licznie przybywają na Górę Świętej Anny. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość W sobotę 13 sierpnia pielgrzymi spotkają się o 13.00 w kościele Krzyża Świętego, gdzie rozpoczną się Dróżki NMP (stacje bolesne i pogrzebowe). Zakończą się Mszą św. w Porębie, a o 20.00 w bazylice odbędzie się koncert jubileuszowy orkiestry z Bazan i nabożeństwo z kazaniem.

W niedzielę 14 sierpnia obchody zaczną się o 7.30 w Porębie Godzinkami do św. Anny, o 8.00 początek Dróżek NMP (stacje chwalebne) a o 10.00 Suma odpustowa w grocie lurdzkiej zakończy uroczystości.

W Dobrzeniu Wielkim obchody odpustowe ku czci św. Rocha zaczną się w następną sobotę 20 sierpnia.

O 15.30 rozpocznie je procesja z kościoła parafialnego, o 16.30 Nieszpory a o 17.30 Msza św. W niedzielę, 21 sierpnia Sumę odpustową za parafian i pielgrzymów zaplanowano na 11.00, a Nieszpory na 16.00. Tradycyjnie uroczystości zakończą się w poniedziałek 22 sierpnia Mszą św. dla chorych ( o 10.00) z udzielaniem sakramentu Namaszczenia chorych i Mszą św. za zmarłych (o 18.00) z procesją do kościoła parafialnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama