Nowy numer 33/2018 Archiwum

Do św. Anny i św. Rocha

Najpierw na Górę Św. Anny a później do Dobrzenia warto się wybrać, by zyskać odpust dla siebie lub zmarłych.

Annogórskie sanktuarium góruje na okolicą przyciągając pątników.   Annogórskie sanktuarium góruje na okolicą przyciągając pątników. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Na wielki odpust kalwaryjski ku czci Wniebowzięcia NMP zapraszają franciszkanie z Góry Świętej Anny.

Obchody, trwające cztery dni, zaczynają się właściwie już dzisiaj, 11 sierpnia, bo o 18.00 z bazyliki św. Anny wyruszy procesja błagalna do kaplicy Trzeciego Upadku. Tam o 18.30 odprawiona będzie Msza św., o błogosławieństwo i pogodę na czas obchodów.

W piątek 12 sierpnia od rana franciszkanie będą witać pielgrzymki, zaś o 18.00 rozpocznie się Msza św. z kazaniem na rozpoczęcie odpustu, a o 20.00 Koronka do św. Anny z kazaniem (w bazylice).

Wielki Odpust Kalwaryjski ku czci Wniebowzięcia NMP to czas, kiedy pielgrzymi licznie przybywają na Górę Świętej Anny.   Wielki Odpust Kalwaryjski ku czci Wniebowzięcia NMP to czas, kiedy pielgrzymi licznie przybywają na Górę Świętej Anny. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość W sobotę 13 sierpnia pielgrzymi spotkają się o 13.00 w kościele Krzyża Świętego, gdzie rozpoczną się Dróżki NMP (stacje bolesne i pogrzebowe). Zakończą się Mszą św. w Porębie, a o 20.00 w bazylice odbędzie się koncert jubileuszowy orkiestry z Bazan i nabożeństwo z kazaniem.

W niedzielę 14 sierpnia obchody zaczną się o 7.30 w Porębie Godzinkami do św. Anny, o 8.00 początek Dróżek NMP (stacje chwalebne) a o 10.00 Suma odpustowa w grocie lurdzkiej zakończy uroczystości.

W Dobrzeniu Wielkim obchody odpustowe ku czci św. Rocha zaczną się w następną sobotę 20 sierpnia.

O 15.30 rozpocznie je procesja z kościoła parafialnego, o 16.30 Nieszpory a o 17.30 Msza św. W niedzielę, 21 sierpnia Sumę odpustową za parafian i pielgrzymów zaplanowano na 11.00, a Nieszpory na 16.00. Tradycyjnie uroczystości zakończą się w poniedziałek 22 sierpnia Mszą św. dla chorych ( o 10.00) z udzielaniem sakramentu Namaszczenia chorych i Mszą św. za zmarłych (o 18.00) z procesją do kościoła parafialnego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma