Nowy numer 43/2020 Archiwum

Będzie modlitwa, formacja i zabawa

Trwają zapisy na tegoroczną diecezjalną Pielgrzymkę Dzieci Maryi na Górę św. Anny.

Pielgrzymka odbędzie się w dwóch terminach: od 23 do 25 września dla grup z kluczborskiego i opolskiego rejonu duszpasterskiego oraz od 7 do 9 października dla grup z rejonów nyskiego i raciborskiego.

W obu terminach spotkania rozpoczną się w piątki o 18.00, a zakończą w niedziele przed południem.

W tym roku marianki spotkają się pod hasłem „Matko Miłosierdzia - módl się za nami”.

W planie pielgrzymki m.in.: wspólna modlitwa, codzienna Msza św., pogodne wieczory, spotkania w grupach wiekowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnia Eucharystia pod przewodnictwem biskupa, która w bazylice św. Anny rozpocznie się o 11.00.

Noclegi przewidziane są w Domu Pielgrzyma, a zgłoszenia grup przyjmowane są od 1 września za pośrednictwem formularza internetowego (www.swanna.pl/marianki). Należy podać m.in. liczbę dziewcząt, które wezmą udział w pielgrzymce oraz nazwisko opiekuna grupy.

- Proszę, by przywieźć ze sobą śpiwory, modlitewniki "Droga do nieba", stroje mariańskie i sztandary, i oczywiście dobry humor - uśmiecha się ks. Mariusz Sobek, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi.

Duszpasterz prosi też opiekunów parafialnych wspólnot o wskazanie jednej marianki (z niebieskim medalikiem) do otrzymania wyróżniającego dyplomu biskupa opolskiego. Na zgłoszenia czeka do 19 września (msobek@poczta.fm lub 695 331 715 - po 19.30).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama