Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pobiegną po puchar Borsuka

Wiele atrakcji w nadchodzący weekend w Zagwiździu. M.in. jedyny w Polsce Bieg Borsuka.

Już po raz piąty gmina Murów organizuje Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka.

- Bieg z roku na rok cieszy się większą popularnością. Gmina, słynąc z popularyzacji idei ochrony poczciwego mieszkańca Lasów Stobrawsko-Turawskich, jakim jest borsuk, podjęła się jego organizacji i działań promujących zdrowszy oraz bardziej odpowiedzialny styl życia. Biorący udział w biegu nie tylko dbają o swoje zdrowie, ale wspierają również inicjatywy promujące walory przyrodnicze ścieżek i szlaków przyrodniczych Stobrawskiego Parku Krajobrazowego - informują organizatorzy.

Bieg o Puchar Borsuka odbędzie się w najbliższą sobotę (10 września) w 6 kategoriach (klasy I-II – 300 m, klasy III-IV – 600 m, klasy V-VI – 1200 m, gimnazjaliści – 1200 m, bieg główny – 12 km i bieg amatorski – 3,5 km. Bieg zorganizowany będzie na terenie zabytkowej huty żelaza w Zagwiździu. Tam też od godz. 9 do 10 (do biegu głównego – do godz. 11)  w sobotę będzie się jeszcze można zapisać do biegu. Start pierwszego biegu o 10.15. Wręczenie nagród ok. 13.30.

W sobotę w Zagwiździu rozpoczną się także inne imprezy w ramach Dni Zagwiździa m.in. związane z dożynkami parafialnymi oraz Europejskimi Dniami Dziedzictwa. W programie m.in. inscenizacja bitwy o „Hutę Fryderyka”, zwiedzanie kościoła parafialnego, ogrodu botanicznego i regionalnej sali muzealnej oraz gra terenowa. Szczegóły na plakacie poniżej. Pobiegną po puchar Borsuka  

« 1 »
DO POBRANIA: |

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama