Nowy numer 21/2018 Archiwum

Zmarł o. Gustaw Mazur

Pochodzący z Opola franciszkanin od 1982 roku był misjonarzem w Boliwii.

W czwartek 8 września nad ranem w Santa Cruz w Boliwii zmarł o. Gustaw Andrzej Mazur OFM z franciszkańskiej Prowincji Wniebowzięcia NMP.

O. Gustaw Mazur urodził się 26 września 1952 r. w Opolu. Do nowicjatu Zakonu Braci Mniejszych został przyjęty 2 września 1973 r., profesję wieczystą złożył 7 lutego 1978 r., a święcenia kapłańskie otrzymał 2 kwietnia 1980 r. Dwa lata później wyjechał na misje do Boliwii, gdzie od 1976 r. pracował też jego brat – o. Dominik Mazur OFM.

O. Gustaw wraz ze swoim bratem o. Dominikiem przez ostatnie miesiące przebywał na urlopie w Polsce. Do Boliwii wrócili 30 sierpnia br.

Pogrzeb misjonarza odbędzie się w piątek 9 września o 10.00 w Santa Cruz de la Sierra w franciszkańskiej parafii pw. św. Antoniego.

Msze św. żałobne zostaną odprawione także w Polsce: w piątek 9 września o 7.30 w bazylice św. Ludwika w Katowicach-Panewnikach oraz w niedzielę 11 września o 10.30 w kościele oo. franciszkanów w Opolu.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma