GN 32/2018 Archiwum

Muzyka, tańce, zioła, smakołyki

XVII Jarmark Franciszkański: na sam smalec do chleba ojcowie franciszkanie potrzebowali 300 kilo boczku i słoniny!

Już w najbliższą sobotę i niedzielę na placu Wolności oraz ulicach przy klasztorze ojców franciszkanów odbędzie się doroczny Jarmark Franciszkański. Obok atrakcji duchowych i artystycznych (program poniżej) nie zabraknie stoisk wszelakich oraz tradycyjnych specjałów franciszkańskich: krówek i rozdawanego gościom chleba ze smalcem.

- Na potrzeby tegorocznego przysmaku potrzeba było aż 300 kg boczku i słoniny! Nie wspominając o kilkudziesięciu kilogramach ziół i warzyw czy przeszło 300 bochenkach chleba. Jedno jest pewne: głodni chodzić nie będziemy - zapewniają organizatorzy.

W programie Jarmarku, który rozpocznie się w sobotę o 14.15 (oficjalne otwarcie o 16.00), m.in. występy zespołów ludowych z Ukrainy i Polski, muzyka gospel w wykonaniu Ewy Urygi, tańce lednickie, muzyka operetkowa, warsztaty rzeźbiarskie, zwiedzanie klasztoru. Msza św. w niedzielę o 12.00, a o 20.30 adoracja z uwielbieniem.

Dochód z jarmarku będzie przeznaczony na dalszy ciąg renowacji kościoła i klasztoru opolskich franciszkanów.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma