Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jeden gest i wszystko jasne

O tym na warsztatach chórmistrzowskich opowie w Opolu Agnieszka Franków-Żelazny. Zapisy jeszcze trwają.

Do udziału w warsztatach chórmistrzowskich pt. „Wpływ gestu dyrygenta na technikę wokalną chóru” zapraszają muzykolodzy z Uniwersytetu Opolskiego oraz Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu.

Warsztaty odbędą się w poniedziałek 19 września od 16.00 do 20.00 w salach Wydziału Teologicznego (ul. Drzymały 1a w Opolu). Wykład oraz zajęcia z udziałem Chóru Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej Schola Cantorum Opoliensis.

Zajęcia poprowadzi dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentka Chóru Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu i Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego.

Jeden gest i wszystko jasne   Warsztaty poprowadzi dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny z Wrocławia Karol Białkowski /Foto Gość Agnieszka Franków-Żelazny urodziła się w 1976 roku w Głubczycach, tam też - w Chórze Mieszanym Liceum Ogólnokształcącego zaczęła swoją przygodę z chóralistyką. Kontynuowała ją we wrocławskich chórach akademickich, najpierw jako chórzystka, z czasem podejmując się roli dyrygenta. Z wykształcenia biolog, muzyk, doktor habilitowany nauk sztuk pięknych. Jest dyrektorem artystycznym Chóru Narodowego Forum Muzyki, pomysłodawczynią i dyrektor artystyczną Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, adiunktem na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, dyrektorem programowym Akademii Chóralnej i cenionym konsultantem wokalnym.

Termin zgłoszeń upływa 16 września. Można wpisać się, pisząc na adres: dimk@diecezja.opole.pl lub telefonując: 77 44 11 509.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama