Nowy numer 33/2018 Archiwum

Śpiew jak w Nazarecie

Muzykę synagogalną i tradycyjne pieśni żydowskie będzie można usłyszeć w opolskiej katedrze.

Wyjątkowy koncert serbskiego chóru będzie można usłyszeć w sobotę 24 września o 19.30 w katedrze pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu.

Chór Hashira z Nowego Sadu (Serbia), założony w 1993 roku, śpiewa pod batutą Vesny Kesić Krsmanović. Jest uczestnikiem i laureatem wielu festiwali, m.in. Cracovia Cantans.

Chórzyści z Serbii zaprezentują się w Opolu już w sobotę   Chórzyści z Serbii zaprezentują się w Opolu już w sobotę Materiały organizatora Ich domeną jest głównie muzyka synagogalna i tradycyjne pieśni żydowskie.

Na zakończenie koncertu będzie możliwość wsparcia renowacji opolskiej katedry poprzez zakup symbolicznej cegiełki.

Patronat honorowy nad koncertem objął biskup opolski Andrzej Czaja.

Wstęp wolny.

W tym samym miejscu, godzinę wcześniej, o 18.30, rozpocznie się uroczysta Msza św. koncelebrowana w 40. rocznicę śmierci bp. Franciszka Jopa, pierwszego opolskiego biskupa. Do udziału w niej obecny ordynariusz zaprasza wszystkich wiernych i kapłanów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma