Nowy numer 44/2020 Archiwum

Popołudnie z Afryką

Na kolejne "Spotkanie z Afryką" w Raciborzu zapraszają Młodzi dla Kamerunu.

Odbędzie się ono 25 września przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu (ul. Warszawska 29).

Impreza rozpocznie się o 15.00 modlitwą – Koronką do Bożego Miłosierdzia. Później przewidziane są koncerty takich zespołów jak Shema Dei i Vespere Cultus oraz chóru Evangelii Gaudium, powstałego w tym roku podczas ŚDM w Pogrzebieniu. Będą też pogadanki misyjne, okazja do nauczenia się tańca afrykańskiego i obejrzenia występu zespołu tanecznego z Krowiarek.

Popołudnie z Afryką   Pierwszą szkołą wybudowaną przy wsparciu MdK jest szkoła w Kengang. Na zdjęciu mieszkańcy tej miejscowości z s. Orencją, pallotynką. Archiwum MdK Punktem centralnym spotkania będzie uroczysta Eucharystia o godz. 18.00, po której nastąpi Raciborski Wieczór Uwielbienia prowadzony przez zespół Przecinek oraz Piąty Wyraz.

Całości towarzyszyć będzie wioska misyjna, w której znajdzie się kącik zabaw dla dzieci w afrykańskim stylu, będzie malowanie twarzy, kawiarenka i grill oraz kiermasz misyjny, na którym oferowane gadżety m.in. koszulki, zdjęcia-obrazy wykonane podczas wyjazdów misyjnych oraz inne przedmioty przywiezione z Afryki przez wolontariuszy Projektu MdK posłużą jako cegiełki do wsparcia dzieła misyjnego.

– To już czwarte Spotkanie z Afryką. Celem tego festynu, prócz propagowania ducha misyjnego jest zgromadzenie pieniędzy na budowę szkoły w Baffoussam w Kamerunie i na wysyłkę przyborów szkolnych do Afryki. Będzie to też okazja do spotkania misjonarzy i osób związanych z misjami – wśród zaproszonych gości są m.in. s. Joanna Wala, ks. Jakob Nimde, ks. Stanisław Klein, ks. Grzegorz Sonnek – opowiada Sandra Niemiec, koordynatorka MdK z Raciborza.

Dodaje, zapraszając na imprezę, że każda wybudowana szkoła i każde dziecko, któremu udało się pomóc dają radość i motywację do dalszego działania. Stąd nie brak ani pomysłów ani wolontariuszy.

Szczegółowy plakat znajdziesz poniżej.

Popołudnie z Afryką  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama