Nowy numer 43/2020 Archiwum

Album o ŚDM w diecezji opolskiej gotowy

Właśnie schodzi z maszyn drukarskich diecezjalnego Wydawnictwa Świętego Krzyża.

Jutro w sklepie Wydawnictwa i Drukarni Świętego Krzyża w Opolu pojawi się album na temat Światowych Dni Młodzieży w diecezji opolskiej.

Na 84 stronach znalazło się 140 zdjęć z wydarzeń Dni w Diecezjach (nie licząc zdjęć tzw. główek uczestników i gości ŚDM w naszej diecezji, umieszczonych na marginesach stron). Autorami zdjęć – głównie wykonanych przez reporterów „Gościa Opolskiego” i Centrum ŚDM w diecezji opolskiej -  są również Patrycja Jackowska,  Paulina Sawicka,  Piotr Dobrowolski, ks. Joachim Kobienia i Stanisław Sentyrz.

„Na ile mogłem ogarnąć wszystko, co się działo w czasie Światowych Dni Młodzieży na Opolszczyźnie, a potem w Krakowie, chcę zaświadczyć, że doznałem nade wszystko niesamowitej radości wiary i porywającego entuzjazmu. Radość na twarzach, radość w modlitwie, radość przy stołach, radość w tańcu. Wszyscy radośni: młodzi wiekiem, ludzie dojrzali i starsi; gospodarze i goście z dalekich nieraz stron świata, z 30 krajów. Dlatego przychodzą na myśl słowa Apostoła Narodów: „Jakież podziękowanie możemy za was Bogu złożyć, za radość, jaką mamy z powodu was przed Bogiem naszym?” (1 Tes 3, 9).” – napisał w słowie wstępnym biskup opolski Andrzej Czaja dziękując wszystkim zaangażowanym w organizację i relacjonowanie Dni w Diecezjach.

Album o ŚDM w diecezji opolskiej gotowy   Jedna z tzw. rozkładówek albumu Repr. Andrzej Kerner /Foto Gość Tytuł albumu „6 dni w opolskim Nazarecie” nawiązuje bezpośrednio do nazwy Nazaret przypisanej diecezji opolskiej podczas ŚDM. Książka podzielona jest na rozdziały z krótkimi opisami poszczególnych dni:  Spotkania, Poznania, Miłosierdzia, Wspólnoty, Rodziny i Posłania. Są także osobne rozdziały poświęcone ŚDM w Krakowie oraz ostatni - „Do zobaczenia w Panamie!”.

Na stronach albumu pojawiają się zdjęcia z wielu różnych wydarzeń – nie licząc Krakowa i okolic – które działy się w Opolu, na Górze Świętej Anny, w Raciborzu, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie, Kluczborku, Głogówku, Gościęcinie, Popielowie, Pietrowicach Wielkich, Debrzycy, Białej, Prudniku-Lesie, Malni, Kamieniu Śląskim, Płużnicy, Zdzieszowicach i Šumperku.

- Niech przeglądanie kart albumu budzi i rozwija w nas nie tyle wspomnienia, co ducha radości i wiary – życzy Czytelnikom biskup opolski.

W "Gościu Opolskim" w przyszłym tygodniu (na niedzielę 9 października) więcej nt. albumu a także konkurs, w którym będzie można go wygrać.

Album będzie dostępny w okładce miękkiej i twardej (ceny odpowiednio - 22 i 26 zł, przy większych zamówieniach rabaty do ustalenia - kontakt sklep Wydawnictwa tel. 77 44 17 155, email: sklep@wydawnictwo.opole.pl ). Dochód ze sprzedaży albumu będzie przeznaczony na działalność Duszpasterstwa Młodzieży diecezji opolskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama