Nowy numer 21/2018 Archiwum

Dzień i popołudnie ze św. Janem Pawłem II

W najbliższą niedzielę (9 października) po raz szesnasty obchodzony będzie Dzień Papieski.

W tym roku jego  hasło brzmi: „Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Jak zwykle z okazji Dnia Papieskiego we wszystkich parafiach odbędą się zbiórki ofiar na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a niektóre parafie oprócz tego przygotowują dodatkowe spotkania i nabożeństwa.

Diecezjalne obchody XVI Dnia Papieskiego odbędą się we Włodzieninie (dekanat Branice).  W tamtejszym kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej   o godz. 11.15 odprawiona zostanie Msza św., której przewodniczyć będzie opolski biskup pomocniczy Rudolf Pierskała.

Natomiast popołudniu przy szkole podstawowej rozpocznie się tam „Popołudnie ze św. Janem Pawłem II”. O godz. 15 – nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. O godz. 16 rozpocznie się część kulturalna „Popołudnia”. W programie: koncert zespołu Uśmiech (17.00), minirecital Wiesława Janickiego (18.00), koncert zespołu Testimonium (18.30). W trakcie spotkania nauczyciele będą czytać encyklikę Jana Pawła II „Dives in Misericordia”, odbędą się konkursy i quizy, będzie wspólne śpiewanie. Oczywiście na miejscu będzie można się posilić (bigos, ziemniaki z ogniska, kremówki, kawa, herbata), bo spotkanie zakończy się ok. 19.30. Zapraszamy do Włodzienina!

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma