Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Opolski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE
    • BISKUPI

Najnowsze Wydania

  • GN 23/2026
    GN 23/2026 Dokument:(9748536,Przyszedł czas na uczynki miłosierdzia względem duszy)
  • GN 22/2026
    GN 22/2026 Dokument:(9738638,Charakterni paziowie Jego Królewskiej Mości Mwangi II)
  • Gość Extra 2/2026 (16)
    Gość Extra 2/2026 (16) Dokument:(9730825,Na tobie zbuduję Kościół)
  • GN 21/2026
    GN 21/2026 Dokument:(9728452,Albo nie słyszą, albo nikt nie woła)
  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
opole.gosc.pl → Wiadomości z diecezji opolskiej → Gala zwycięzców

Gala zwycięzców przejdź do galerii

Laureaci 23. Opolskiego Plebiscytu "Najlepsi z najlepszych" dziś odebrali nagrody.

Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

|

6 października 2016 GOSC.PL

dodane 6 października 2016
aktualizacja 7 października 2016
0 FB Twitter
drukuj wyślij

Gala zwycięzców   Laureaci tegorocznej gali "Najlepsi z najlepszych" Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Prócz statuetek, dyplomów i maskotek emocjonującym wyróżnieniem był uścisk dłoni olimpijskiej medalistki, Barbary Niewiedział i wysłuchanie fanfar na swoją cześć. Uhonorowani zostali zarówno sami zawodnicy, jak i ich wychowawcy.

Tegoroczna gali odbyła się 6 października w Gogolinie.

- To ogromne wyróżnienie móc gościć tutaj tak niezwykłych sportowców, bo to nie tylko najlepsi z najlepszych, ale też ludzie, od których możemy się uczyć hartu ducha, woli walki, zwyciężania, ale też godzenia się z porażką - bo oni nie przegrywają - witał uczestników Joachim Wojtala, burmistrz Gogolina i współorganizator.

Na scenie stanęli laureaci olimpiad specjalnych, szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, domów pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej, Stowarzyszenia Kultury Fizycznej, w tym Nyskiego Klubu Sportowo-Turystycznego Niewidomych i Słabowidzących Atut.

- Bierzemy udział we wszystkich możliwych zawodach. Wychodzi nam raz lepiej raz gorzej, ale mamy na koncie I-III miejsca w rozgrywkach wojewódzkich. Ta gala jest dla mnie motywacją do trenowania i kolejnych startów - przyznaje koszykarz, Mirosław Witek, reprezentant SOSW w Głogówku. Jego idolem jest oczywiście Marcin Gortat.

Gala zwycięzców   Laureaci tegorocznej gali "Najlepsi z najlepszych" Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Szczególne laury otrzymali sportowcy, którzy odznaczyli się świetnymi wynikami na arenie międzynarodowej. W tej kategorii nagrodzeni zostali: lekkoatletka, złota medalistka olimpijska Barbara Niewiedział, badmintoniści: Maria Bartusz i Bartłomiej Mróz, kajakarz Tomasz Moździerski i kolarz Robert Kobylański.

- Myślę, że milej wręczać te statuetki, niż je przyjmować, choć oczywiście też cieszę się, że zostałam obsypana wręcz tymi nagrodami i prezentami. Wiem po sobie, bo też stawałam kilkakrotnie na scenie jako laureatka tego plebiscytu, jak to jest, gdy ktoś znany i słynny wręcza nagrody, ściska dłoń - uśmiecha się Barbara Niewiedział.

A choć wrażenia i emocje po zdobyciu trzeciego złotego medalu igrzysk paraolimpijskich są w niej jeszcze świeże, przyznaje, że już zaczyna kolejne treningi przed Mistrzostwami Europy. Młodym adeptom różnych dyscyplin życzy siły, wytrwałości i zacięcia, zawziętości tak potrzebnej, by osiągnąć sukces i nie przejmować się porażkami.

Więcej zdjęć wkrótce.

« ‹ 1 › »
Gala "Najlepsi z najlepszych"

Foto Gość DODANE 06.10.2016

Gala "Najlepsi z najlepszych"

​06,10.2016, Gogolin. Gala XXIII Plebiscytu "Najlepsi z najlepszych". Sportowcy odebrali statuetki i nagrody, opiekunowie - dyplomy. Duma, radość i fanfary - to najlepsze podsumowanie tego wydarzenia. Zdjęcia: Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • GOGOLIN
  • NIEPEŁNOSPRAWNI
  • PARAOLIMIADA
  • SPORTOWCY

Polecane w subskrypcji

  • Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    • kościół
    Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    Franciszek Kucharczak
  • Braterstwo, które działa. Rycerze Kolumba przekuwają wiarę w czyn
    • Temat Gościa
    Braterstwo, które działa. Rycerze Kolumba przekuwają wiarę w czyn
    Karol Białkowski
  • Poszukiwacz prawdy. Mija rok od śmierci Alasdaira MacIntyre'a
    • Kościół
    Poszukiwacz prawdy. Mija rok od śmierci Alasdaira MacIntyre'a
    Tomasz Rowiński
  • Uznanie małżeństw jednopłciowych zawartych za granicą zapowiedzią tego, co nas czeka w przyszłości?
    • polska
    Uznanie małżeństw jednopłciowych zawartych za granicą zapowiedzią tego, co nas czeka w przyszłości?
    Andrzej Grajewski
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X