Nowy numer 44/2020 Archiwum

Z różańcem w ręku

To będzie 1. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny.

W diecezji jest ponad 5500 róż różańcowych. Od 2000 roku ich członkowie spotykali się na dorocznym dniu skupienia przy sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie. – Z roku na rok przyjeżdżało więcej osób, robiło się coraz ciaśniej, więc kilka lat temu wprowadziliśmy dwa terminy skupienia, a w tym roku postanowiliśmy kontynuować spotkania na Górze św. Anny – informuje ks. Mariusz Sobek, od 2010 roku diecezjalny moderator Żywego Różańca, który wszystkich członków róż różańcowych zaprasza w sobotę 15 października do annogórskiej bazyliki na pierwszą diecezjalną pielgrzymkę.

– Spotkamy się pod hasłem „Z Maryją Matką Miłosierdzia i różańcem w ręku”. Rozpoczniemy o 10.00 adoracją Najświętszego Sakramentu i okazją do spowiedzi. O 11.00 ks. Waldemar Klinger będzie przewodniczył Mszy św. Później będzie czas na posiłek i rozmowy. W Domu Pielgrzyma o 13.30 ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych, wygłosi konferencję, a na zakończenie pielgrzymki przejdziemy, odmawiając modlitwę różańcową, przed ołtarz papieski – tłumaczy ks. Sobek.

Modlitewne spotkanie zakończy Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Na pielgrzymkę nie trzeba się zapisywać, a liczba miejsc jest nieograniczona. W czasie pielgrzymki będzie możliwość zakupienia odznaki i ceremoniału Żywego Różańca, a także publikacji Wydawnictwa Sióstr Loretanek.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama