Nowy numer 44/2020 Archiwum

Sylwia Grzeszczak w Opolu

Wokalistka zaśpiewa na rzecz odnowy katedry opolskiej. Cegiełki już w sprzedaży.

To kolejny z cyklu koncertów charytatywnych, które wspierają dzieło renowacji katedry opolskiej. – Nowość i młodość wspierają historię, wspierają katedrę, która ma 800 lat. Wspierają efektywnie, gdyż te kilka koncertów, które już się odbyły, a także aukcja gołębi przyniosły w ubiegłym roku ogromne sumy na renowację świątyni – podkreśla ks. Waldemar Klinger, proboszcz parafii katedralnej. Informuje, że do końca października br. ukończone zostaną prace na korpusie ściany północnej katedry. Ich koszt to 880 tys. zł.

Koncert Sylwii Grzeszczak odbędzie się w czwartek 24 listopada o 19.00 w auli seminarium duchownego w Opolu (ul. Drzymały 1a).

Nowością jest to, że widownia auli seminaryjnej, która mieści 500 osób, została podzielona na sektory, strefy i miejsca. – Stąd też podzieliliśmy bilety-cegiełki. Mają różną wartość: 100 zł, 50 zł i 30 zł – podkreśla ks. Jerzy Kostorz. I dodaje, że bilety-cegiełki już są do nabycia na portierni Wydziału Teologicznego UO w godzinach od 6 do 22, a także w kancelarii parafii katedralnej.

Koncert poprzedzi licytacja sportowych pamiątek. – Pierwsza z nich już została wylicytowana. Chodzi o koszulkę podpisaną przez Łukasza Piszczka w dniu meczu Borussi Dortmund z Realem Madryt. Osoba, która pragnie pozostać anonimowa, zapłaciła za nią 5 tys. zł – mówi ks. Jerzy Kostorz.

W dniu koncertu do wylicytowania będą: koszulka Kuby Błaszczykowskiego, przekazana przez Fundację „Ludzki gest”, piłka z agrafami zawodników ZAKS-y, koszulka Sławomira Szmala oraz koszulka Waldemara Soboty.

Inicjatorem i sponsorem koncertu jest Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA. – Przy tym koncercie po raz pierwszy do grona sponsorów dołączył też OZPN, który opłaca niemałe koszty oświetlenia i nagłośnienia, a także Hotel de Silva, który za darmo będzie gościł muzyków – dopowiada ks. Jerzy Kostorz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama