Nowy numer 44/2020 Archiwum

"Doktorzy klauni" wkraczają!

Tym razem do Kędzierzyna-Koźla. Okazja dla tych, którzy chcą być wolontariuszami uśmiechu dla chorych.

Jutro, w piątek 21 października, o godz. 17 w sali konferencyjnej nr 2  Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu (ul. Jana Pawła II 27) odbędzie się spotkanie informacyjno-rekrutacyjne Fundacji „Dr Clown”.

- Idea terapii śmiechem prowadzona jest na całym świecie, mam nadzieję, że teraz zaistnieje także w Kędzierzynie-Koźlu. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie podczas którego poinformujemy o działaniach Fundacji.  Dla tych, którzy zechcą zostać wolontariuszami będziemy mieli atrakcyjne i bezpłatne szkolenia – informuje Marta Szewerda, pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” Region Opolszczyzna.

Fundacja „Dr Clown” powstała w 1999 roku. Jej celem jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych, a misją przekonanie, że smutek można leczyć.

Obecnie ponad 1430 wolontariuszy, w przebraniu „doktora clowna” odwiedza w całej Polsce prawie 59 tysięcy potrzebujących. Podczas każdej wizyty rozdają radość, uśmiech i czerwony nosek - niezbędny, magiczny rekwizyt. Efektem każdej takiej wizyty jest nie tylko minimalizowanie negatywnych konsekwencji choroby czy hospitalizacji. To również wzmacnianie motywacji do zdrowienia i wspieranie medycyny konwencjonalnej.Program terapii śmiechem i zabawą realizowany jest w szpitalach oraz placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama