Nowy numer 23/2021 Archiwum

Duchowa sofa

Nowy rok akademicki przyniósł nowy cykl spotkań w Jezuickim Ośrodku Formacji i Kultury „Xaverianum” w Opolu.

Ojciec Jacek Drabik wraz ze studentami zaprasza na comiesięczną „Duchową sofę” inspirującą do rozmów o życiu wiarą. Jako pierwszy, w środowy wieczór 5 października, na sofie usiadł o. Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca. Dzielił się radością, a także receptą na młodość. – Młodość wewnętrzna trwa, kiedy człowiek trafi na swoją drogę życia – podkreślał benedyktyn, dając za przykład małżonków z 65-letnim stażem, na których wystarczy popatrzeć, by stwierdzić, że są szczęśliwym małżeństwem.

Zachęcał również do tego, by nie przejmować się zbytnio upadkami, by szybko się z nich podnosić, bo taka postawa w życiu pozwala zachować radość. – Nie jesteśmy stworzeni do narzekania, do cierpienia, ale do wiecznej szczęśliwości. Cierpienie nie wyczerpuje całości ludzkiego życia. To prawda, że wykluczają się radość i smutek, ale radość i cierpienie już nie – tłumaczył o. Leon, który po spotkaniu chętnie rozmawiał z czytelnikami i wpisywał dedykacje do książek.

W najbliższych miesiącach na „Duchowej sofie” w „Xaverianum” usiądą m.in. Robert „Litza” Friedrich, ks. Krzysztof Grzywocz, o. Tomasz Nowak OP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama