Nowy numer 42/2020 Archiwum

Zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach

Potrwają do 2 listopada. Policja apeluje o szczególną ostrożność i zadbanie o własne bezpieczeństwo.

Jak co roku w przed uroczystością Wszystkich Świętych policja prowadzi akcję „Znicz”. Również w tym roku potrwa ona do 2 listopada. W tym czasie w kilku miastach obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach. Policja apeluje do kierowców samochodów o szczególną ostrożność i stosowanie się do uwag funkcjonariuszy policji oraz straży miejskiej, a do rowerzystów i pieszych również o używanie elementów odblaskowych.

- Niestety w rejonie cmentarzy  mogą pojawić się również złodzieje. Dlatego tak ważne jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo.  Wybierając się na cmentarz pamiętajmy, by zabrać ze sobą tylko najpotrzebniejsze przedmioty. Na te, które mamy przy sobie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Pamiętajmy, żeby nie zostawiać bez nadzoru torebek, portfeli czy telefonów. Uważajmy również na osoby w naszym otoczeniu. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, żeby stać się ofiarą złodziei. Niestety zajęte, zamyślone osoby, to dla złodziei idealny cel. Szczególną czujność powinniśmy również zachować podczas korzystania z komunikacji publicznej. Zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu. Policjanci, także ci nieumundurowani, będą dbać o bezpieczeństwo osób odwiedzających nekropolie – czytamy w apelu Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Na następnych stronach podajemy zmiany w organizacji ruchu kołowego w Nysie, Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Prudniku i Krapkowicach.

« 1 2 3 4 5 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama