GN 2/2021 Archiwum

Jeśli śpiewać, to dobrze

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej ogłasza nabór na Kurs Psałterzystów.

Jeśli  śpiewać, to dobrze   Czy to w niewielkiej kaplicy czy podczas uroczystości z udziałem biskupów liturgia powinna być sprawowana na jak najwyższym poziomie. Karina Grytz-Jurkowska – Św. Paweł poucza nas słowami „Wiara rodzi się z tego co się słyszy, tym zaś co się słyszy jest Słowo Chrystusa” (Rz 10, 17). Wszelkie duszpasterskie działania w parafii mają na celu wzmocnienie wiary i przyjaźni z Bogiem. Zdarza się słyszeć z ust wiernych, że liturgia jest nudna i nieciekawa, dlatego warto zrobić coś, co pozwoli ożywić życie liturgiczne w parafii – mówi ks. Piotr Kierpal, Diecezjalny Duszpasterz Muzyków Kościelnych.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, zachęca do uczestnictwa w kursie dla psałterzystów, którego celem m. in. jest pomoc w świadomym przeżywaniu liturgii.

– Psałterzysta przez swoje zaangażowanie buduje wspólnotę i ukazuje rzeczywistość liturgiczną jako przestrzeń otwartą dla osób chcących włączyć się w aktywne życie parafialne – podkreśla ks. Kierpal, odpowiedzialny za prowadzenie kursu .

Kurs obejmuje 6 spotkań formacyjnych, podczas których uczestniczy będą słuchali wykładów dotyczących liturgii i muzyki liturgicznej oraz będą brali udział w ćwiczeniu umiejętności wokalnych.

Zajęcia odbywać się będą w soboty w godz. 9:00-13:00 i prowadzone będą przez nauczycieli Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej. Kurs zakończy się egzaminem i ustanowieniem w posłudze psałterzysty.

Tegoroczna edycja Kursu Psałterzystów rozpocznie się w sobotę 19 listopada o godz. 9:00.

Zgłoszenia na kurs można przesyłać na adres: dimk@diecezja.opole.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama