Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wystartowała IV edycja Bohatera Katechezy

Bohaterowie poszukiwani są wśród katechetów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

– W tym roku plebiscyt po raz pierwszy odbędzie się także w diecezji gliwickiej i w naszych międzydiecezjalnych rozmowach o przebiegu konkursu zrodziło się przekonanie, by docenić nie tylko nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, ale również gimnazjów – wyjaśnia Jolanta Jakiwczuk z opolskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. – Mamy nadzieję, że młodzież gimnazjalna będzie zainteresowana plebiscytem, w którym chcemy wspólnie z uczniami wyróżnić i docenić tych katechetów, którzy potrafią jak najlepiej wykorzystać czas lekcyjny i pozalekcyjny – podkreśla J. Jakiwczuk.

W diecezji opolskiej Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” organizuje plebiscyt po raz czwarty. Dotąd tytułem Bohatera Katechezy wyróżnieni zostali: Zdzisław Pytka ZSEiO w Oleśnie, Edyta Bem z CKZiU w Strzelcach Opolskich oraz ks. Łukasz Żaba z ZSZ w Oleśnie. Komu tytuł przypadnie w roku szkolnym 2016/2017?

Kandydatury mogą zgłaszać uczniowie i dyrektorzy szkół. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko katechety oraz nazwę szkoły, w której uczy, a także uzasadnienie, zawierające następujące punkty:

  • uzasadnienie dlaczego katecheta zasługuje na tytuł: Bohatera Katechezy (docenienie katechetów zaangażowanych w wychowanie młodzieży w wierze);
  • charakterystyka cech katechety (podejście do ucznia, powszechność autorytetu);
  • przedstawienie zaangażowania katechety w dzieła miłosierdzia
  • opisanie współpracy z parafią;
  • wymienienie osiągnięć katechetycznych, dydaktycznych i pedagogicznych (konkursy, akademie, praca w szkole).

Zgłoszenia, koniecznie opatrzone pieczęcią dyrektora szkoły, należy przesyłać na adres Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana (pl. św. Sebastiana 3, 45-346 Opole lub opolski@civitaschristiana.pl) do 10 lutego 2017 roku.

Wśród nadesłanych zgłoszeń kapituła plebiscytu, w skład której wejdzie m.in. przedstawiciel Wydziału Katechetycznego opolskiej kurii, dokona zatwierdzenia kandydatur do II etapu plebiscytu.

Następnie od 13 do 31 marca 2017 r. zostanie przeprowadzone głosowanie internetowe. Kto uzyska więcej „like’ów”, wygra. Na laureata plebiscytu czeka tytuł Bohatera Katechezy.

Regulamin plebiscytu zamieszczony jest na opolski.civitaschristiana.pl.

Patronat honorowy nad konkursem objął Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu. Patronat medialny sprawuje opolski oddział "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama