GN 2/2021 Archiwum

Młodzi na rzecz żołnierzy niezłomnych

W Święto Niepodległości w Opolu wolontariusze będą zbierać datki na godny pochówek żołnierzy wyklętych.

Młodzi na rzecz żołnierzy niezłomnych   Młodzi wolontariusze już jutro będą kwestować w centrum Opola Karina Piechota Kwesta odbywać się będzie w centrum Opola. Wolontariusze będą obecni także podczas oficjalnych uroczystości miejskich.

- Każdy z nich będzie miał ze sobą identyfikator, pozwolenie na zbiórkę oraz zaplombowaną, specjalnie oznakowaną puszkę. Darczyńcom wręczane będą wlepki z wizerunkami żołnierzy wyklętych. Dodatkowo Fundację "Niezłomni" będzie można wesprzeć, wrzucając datki do puszki znajdującej się przy kuchni polowej na pl. Wolności, gdzie opolanie będą częstowani wojskową grochówką - informuje koordynatorka Karina Piechota.

Prowadzona w tym samym celu kwesta, która odbywała się 29 i 30 października oraz 1 listopada na cmentarzu w Opolu-Półwsi i w Kędzierzynie-Koźlu została już podsumowana.

Młodzi wolontariusze z Opola zebrali 2400 zł, jednak główna zbiórka będzie miała miejsce jutro (11 listopada). Kędzierzynianie przy okazji odwiedzania grobów swoich bliskich złożyli do puszek 10.038,30 zł.

Pieniądze te zostaną przeznaczone na ekshumacje i identyfikacje żołnierzy wyklętych.

Zbiórka jest częścią ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Fundację im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".

W Opolu koordynowali ją, jak w poprzednich latach, Młodzi Konserwatyści, natomiast w Kędzierzynie-Koźlu datki zbierali wolontariusze ze Stowarzyszenia "Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle" i kibice Chemika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama