Nowy numer 26/2022 Archiwum

Soyka na finał Dni Xaverianum

Kto wystąpi w tym roku? Kto otrzyma statuetkę Żaru serca? Wszystko zacznie się 24 listopada.

Soyka na finał Dni Xaverianum   Podczas gali "Żar serca", tak jak rok temu, znów będą wręczane statuetki. Andrzej Kerner /Foto Gość Doroczny festyn religijny ku czci Franciszka Ksawerego - jezuity, wielkiego misjonarza i patrona duszpasterstwa akademickiego, prowadzonego przez jezuitów jest nawiązaniem do Javeriady, odbywającej  się na początku grudnia w hiszpańskim Javier, rodzinnym mieście świętego. A to właśnie 3 grudnia, we wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, DA "Xaverianum" otrzymało pozwolenie na budowę.

Stąd nazwa i w tym dniu zawsze następuje finał świętowania, z galą, podczas której wręczane są nagrody "Żar Serca". To statuetka dla osób, które w swojej codzienności, w swoim otoczeniu służą innym, tak jak robił to św. Franciszek Ksawery. Wyróżnienie to wręczane jest w trzech kategoriach: student, osoba związana ze środowiskiem akademickim i osoba spoza środowiska akademickiego. W tym roku studenci skupieni przy tym duszpasterstwie będą świętować już po raz 23.

Program:

Dni Xaverianum rozpoczną się 24 listopada o godz. 19.00 Eucharystią w oratorium św. Franciszka Ksawerego i Balem Xaveriańskim. Jednak, choć do inauguracji zostało jeszcze kilka dni, to już najwyższy czas, by zdobyć bilet na któreś z kulturalnych wydarzeń czy zgłosić swój udział w Festiwalu Piosenki Studenckiej „Nocne śpiewanie”.

Piątek 25 listopada ubogaci spektaklem pt. „Jonasz” Teatr „A”. Wstęp na przedstawienie, odbywające się w auli o. J. Czaplaka SJ jest wolny. W sobotę, 26 listopada na spotkanie po latach mogą zjechać się absolwenci. Zaproszeni są oni na 10.00 do kościoła oo. jezuitów.

W niedzielę o 16.00 wystąpi Kabaret Hrabi z programem „Cyrkuśniki”. Bilety można nabyć w JOFiK „Xaverianum”. Wieczór z inspirującym kinem zaplanowano na poniedziałek. O 19.00 w auli wyświetlana będzie „Księga Ocalenia” (wstęp wolny).

We wtorek po Mszy św. (o 20.00) w kościele NSPJ od godz. 21.00 do późna będzie trwał wieczór uwielbienia, zaś w środę na „Duchowej Sofie” zasiądzie Tomasz Budzyński, ze świadectwem o tym, jak „Zaryzykować miłość” (w auli o. J Czaplaka, wstęp wolny). 1 grudnia (czwartek) od 19.00 można wziąć udział w Festiwalu Piosenki Studenckiej  „Nocne Śpiewanie”. Artyści chcący wystąpić, mogą zgłaszać się do 20 listopada.

W sobotnie przedpołudnie (od 9.00) odbędą się warsztaty graficzne dla początkujących „Grafika dla laika”, a wieczorem o 19.00 wielki finał – Gala „Żar Serca”. Dopiero na niej okaże się, kto został tegorocznym laureatem. Po uhonorowaniu ich świętowanie dopełni koncert Stanisława Soyki (bilety w cenie 25 i 50 zł dostępne w Xaverianum).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama