Nowy numer 25/2018 Archiwum

Muzyka Adwentu w Staniszczach Wielkich

W najbliższą niedzielę koncert na sopran i organy: Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska i Julian Gembalski. Tydzień później - chór "Pueri Claromontani".

Po udanych ubiegłorocznych, pierwszych Staniszczańskich Wieczorach Muzyki Adwentowej (SWMA) również w tym roku tamtejsza parafia pw. św. Karola Boromeusza oraz Biblioteka i Centrum Kultury w Kolonowskim organizują dwa koncerty muzyki Adwentu w kolejne niedziele.

Już w najbliższą, II Niedzielę Adwentu (4 grudnia) w staniszczańskim kościele wystąpią profesorowie katowickiej Akademii Muzycznej:  Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska (sopran) oraz prof. Julian Gembalski (organy). Początek koncertu o godz. 17, a w programie m.in. utwory J.S. Bacha, Luigi Cherubiniego, Marcina Żebrowskiego, W.A. Mozarta, J. Brahmsa oraz improwizacje J. Gembalskiego na temat tradycyjnych pieśni adwentowych.

Natomiast w następną niedzielę 11 grudnia, również o godz. 17, w kościele w Staniszczach Wielkich zaśpiewa Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” pod dyr. Jarosława Jasiury.  Chór z Jasnej Góry zaśpiewa Mszę Polską Józefa Elsnera oraz pieśni maryjne.

Koncerty poprowadzi dr Ryszard Ziaja,  dyrektor artystyczny SWMA. Wstęp wolny.

Prof. Julian Gembalski   Prof. Julian Gembalski Andrzej Kerner /Foto Gość

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma